Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Range Rover očekává příchod páté generace. Luxusní SUV má nově vsadit na techniku BMW

David Bureš David Bureš 28. 4. 2020 • 10:13
51
11
Zobrazit náhledy (51)
Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover

Pátá generace Range Roveru bude postavena na zcela nových základech. Opět bude dostupná i s osmiválcovými motory, tentokrát je však dodá BMW.

Range Rover je léta symbolem pro luxusní SUV. Jenže doba se změnila, už dávno není jedinou volbou, vždyť konkurence mezi velkými SUV se značně rozšířila. A tak vedle Range Roveru mohou dnes zákazníci volit třeba z Audi Q7, Bentley Bentayga, BMW X7 nebo Mercedesu GLS. Připravovaná pátá generace Range Roveru tak vytáhne ty nemodernější zbraně, aby soupeřům ukázala své kvality. Co o příštím Range Roveru už víme?

Primárně to, že jeho základ bude zcela nový. Range Rover 5 jako první model automobilky Jaguar Land Rover využije nově vyvíjenou platformu MLA. Ta díky hliníkové konstrukci zajistí výrazně nižší hmotnost auta než dnes, hlavně ale bude lépe přizpůsobena zástavbě hybridního a plug-in hybridního pohonu. Nový elektronický systém pak umožní aktualizovat multimediální systém vzduchem, bez nutnosti navštívit servis. Rovněž má ale znamenat napravení pošramocené image automobilky z hlediska spolehlivosti.

Range Rover si každopádně i v páté generaci přece jen uchová možnost osmiválcového motoru, který je na vybraných trzích (Střední východ, USA) v takto velkém SUV zkrátka povinností. Výrobce však nevsadí na vlastní zdroje, nýbrž na spolupráci s BMW. Už delší dobu se v zákulisí hovoří o dodávce mnichovské 4,4litrové V8 s dvěma turby britskému výrobci, přičemž právě budoucí Range Rover už tuto náhradu za dnešní kompresorový pětilitrový osmiválec využije.   

Vedle toho se počítá se zástavbou mildhybridního šestiválce vlastní rodiny Ingenium nebo plug-in hybridu s elektromotorem pohánějícím zadní nápravu. Vedle toho je zvažována také čistě elektrická varianta, která by mohla dostat baterie s kapacitou až 100 kWh. V oblasti elektromobilů mimochodem Jaguar Land Rover rovněž spolupracuje s BMW, přičemž první výsledky této spolupráce bychom měli vidět právě v novém Range Roveru.

Design se patrně nijak zásadním způsobem nezmění. Zákulisní zprávy však naznačují zdůraznění majestátního vzezření, které je prodejním artiklem tohoto luxusního vozu. Očekává se každopádně inspirace oceňovaným Velarem, přičemž k dispozici by opět měly být dvě karosářské varianty. Základní doplní prodloužený model.

Range Rover páté generace je chystaný pro konec roku 2021. Přestože se dá předpokládat, že současná koronavirová pandemie příchod automobilu může pozdržet, z centrály zaznívají zprávy, že vývoj pokračuje podle plánů.

Související články

Témata
Avatar - Dinar
29. 4. 2020 10:32
Re: Poruchovost
Jen pro rovnováhu, měl jsem Sporta rv 2015 SDV6, tři roky, celkem 140 tis. než šel, závada jedna, trochu záhadná, klimatizace chladila, když měla topit, chvíli se s tím trápili, ale nakonec odstraněno. Pokud jde o vrzání, nic, srovnám-li to s následovníkem (v naší garáži) toho auta, MB GLE coupe, a to dva stejné kusy po sobě, ty uvnitř vrzaly od novoty oba, jízda po kostkách je taková hodně nemercedesí.
29. 4. 2020 10:00
Re: bez obav
RR je každopádně o image, to auto prostě vypadá nádhherně a impozantně. Do terénu s takhle drahým autem asi jezdí málokdo... :-)
28. 4. 2020 20:08
Re: bez obav
To by mě tedy zajímalo v čem je králem. Spolehlivostí zpracováním nebo jízdou to určitě nebude. Možná tak v terénu akorát tam s ním nikdo nejezdí
Avatar - speedfred
28. 4. 2020 18:31
Re: Poruchovost
Kamosovi asi po 3/4 roku po skončení záruky dala zbohom prevodovka+nejaký núdzový režim a 3t € išlo ta. Vozenie to je ale fakt dobré.
28. 4. 2020 16:47
Re: Poruchovost
Smutné, ale podobně zklamaných majitelů LR a RR už jsem slyšel víc. Při těch cenách by se měli fakt stydět!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud