Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Range Rover SVAutobiography stojí 5,6 milionu Kč, představí se v New Yorku (+video)

Jan Mička Jan Mička 30. 3. 2015 • 23:22
22
2
Zobrazit náhledy (22)
Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover
Může být velký Range Rover ještě luxusnější než dosud? Ano, pokud se jmenuje SVAutobiography. Vůz se představí na blížícím se autosalonu v New Yorku.

Pokud pokukujete po automobilu s interiérem limuzíny, podvozkem off-roadu a cenou průměrného pražského bytu, sáhněte po mocném Range Roveru. O tomto autě se právoplatně hovoří v superlativech, a je vlastně úplně jedno, o jakou generaci či provedení jde.

Range Rover na českém trhu pořídíte za ceny od 2,6 do 5,1 milionu korun, přičemž vyšší krajní mez představuje verze Autobiography Black s prodlouženým rozvorem a pětilitrovým zážehovým osmiválcem o výkonu 510 koní. Představte si ovšem, že i tento vůz bude velmi brzo překonán edicí SVAutobiography, která se představí na autosalonu v New Yorku. Nejluxusnější britský drobek se začne prodávat v létě a bude stát minimálně 148.900 liber, tedy v přepočtu okolo 5,6 milionu korun. České zastoupení Land Roveru nicméně ve své tiskové zprávě uvádí předběžnou cenu přepočtenou z eur - to pak vůz vychází na 4,56 milionu korun.

O výrobu vozu se stará divize SVO (Special Vehicle Operations) a rozhodně na něm nešetřila. Na palubě najdete pouze nejjemnější pravou kůži, broušený hliník, skutečné dřevo, polohovatelná zadní sedadla, středový tunel s integrovanými počítačovými stolky, dřevěnou ložnou plochu zavazadelníku nebo praktická sedátka umístěná na spodní části děleného zadního víka. Tohle je zkrátka jiná liga, kterou zvenku poznáte podle lakování ve dvou odstínech a čtveřice koncovek výfuku. Prostě nádhera!

V nabídce Range Roveru SVAutobiography se objeví tři pohonné jednotky. Základem je hybridní ústrojí SDV6 Hybrid/250 kW, následuje vznětový osmiválec SDV8/250 kW, a všechno uzavírá přeplňované kladivo 5.0 V8 o výkonu 404 kW a točivém momentu 680 N.m. Takto vybavený exemplář s prodlouženým rozvorem je schopen akcelerovat z 0-100 km/h za 5,5 sekundy. Co dodat? Rovnou nám je zabalte!

Související články

Témata
30. 3. 2015 13:19
Re: Jachta v gazíku?
Rozumím ti. Ani já, kdyby cokoliv ..... tak ne. Dokonce si nejsem úplně jistý, zda bych se v tom i nestyděl jezdit. Ale pokud to někdo nutně potřebuje, tak je dobře, že si to může koupit. :-|

Peníze nesmrdí a výrobce na takové verzi, podle mě, vydělá výrazně víc, než na nějaké obyčejnější.
30. 3. 2015 12:30
Jachta v gazíku?
Tyhle superultra "navoněný" verze ve mě probouzí pocit, že jsou určený jen úspěšným světským. Ani nevím, jestli je to luxusní jachta na kolech, nebo přerostlech gazík s luxusem jachty.
Nechává mě to klidným, prostě jsou věci, po kterých netoužím, ani kdyby... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku