Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Registr vozidel by měla spravovat společnost O2

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 9. 8. 2015 • 22:39
4
V zakázce na další tříletý provoz registru vozidel vybralo ministerstvo dopravy telekomunikační společnost O2.

Společnost O2 má od října 2015 nahradit dosavadního provozovatele problematického registru, kterým je firma ICZ. V současnosti stále běží lhůty na odvolání uchazečů a poté ministerstvo přikročí k podpisu smlouvy s vítězem, oznámil mluvčí úřadu Zdeněk Neusar.

Registr vozidel opakovaně zkolaboval v létě 2012 a poté se řadu měsíců potýkal s problémy a byl pomalý.

Společnost O2 zvítězila s cenou zhruba 40 milionů korun za celé tříleté období. To představuje výraznou úsporu proti očekávaným cenám. Úřad původně očekával, že jej provoz registru za tři roky vyjde na 140 milionů korun, což je zhruba totožná cena, jakou platí dosud.

Operátor O2 již nyní s elektronickými registry dopravního resortu pracuje a zajišťuje pro ně datový přenos.

"Společnost O2 vybrala výběrová komise mezi sedmi zájemci. Výsledky řízení už napadl současný provozovatel, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nicméně jeho námitku zamítl," uvedl Neusar.

Součástí smlouvy má být i vylepšení systému a zajištění školení úředníků k snazšímu přechodu na nové funkce, které bude registr mít. "Potřebujeme vylepšit některé funkce registru a zajistit spolehlivý provoz. Za samozřejmé považuji, že chceme odpovídající službu koupit co nejvýhodněji," uvedl při vypsání zakázky ministr dopravy Dan Ťok.

Centrální registr vozidel vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů. ICZ nahradil dřívějšího provozovatele registru, firmu ATS Telcom. Ta systém spravovala od léta 2012, kdy registr přešel pod ministerstvo dopravy.

Komplikovaný přechod z jednoho úřadu na druhý způsobil dlouhé fronty žadatelů o změny v registru na přepážkách.

Foto: Profimedia.cz

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
10. 8. 2015 00:30
Re: Ach jo,
On ale myslel, 1 IT člověk co to spočítá - NE že bude na tom makat jedinej člověk.

Protože jsem pro podobnou firmu makal, která občas dělala i státní zakázky, tak vím jak se to počítá.

Buď se zjistí kolik na to je prachů a odečte se nějaké procento, nebo se vypočítá kolik to sežere člověko-dnů a hodí se na to taxa třeba 15 000 Kč za MD (člověko-den). No a protože je státní zakázka a úřednici občas nevědí co chtějí a v půlce doby se třeba musí většina hodit do koše a začít odznova, tak hodně firem tuhle částku vynásobí 2 +- .

No a pak není problém aby takováto zakázka stála 40 míčů a k tomu se ještě příští rok určitě podepíše dodatek na nějaké více práce.
9. 8. 2015 19:53
Re: Ach jo,
Nejde o velikost databaze, ale o pocet uzivatelu, sitove pripojeni jednotlivych uzivatelu z cele republiky. Na tohle ti jeden IT clovek rozhodne nestaci. Cena 40 mega neni prestrelena, je v tom minimalne celkovy suport. Zkus si zjistit, kolik stoji jen support na server od HP a takovychto serveru bude potreba vic nez jeden.
Vase firma se mohla take zucastnit a nabidnout toho IT cloveka, ktery by to podle vas urcite zvladl.
Avatar - lexi
9. 8. 2015 16:37
Re: Ach jo,
se toho ujali hoši od PPF no, tak není se čemu divit. Malá domů....jen je otázka za co...
9. 8. 2015 14:54
Ach jo,
40 mega je porad nasobne prestrelena cena. Ve firme spravujeme mnohem vetsi databazi za zlomek nakladu na registr. Proc sakra nezamestnaji jednoho nepodplacenyho cloveka pres IT kterej by jim realne naklady vypocital a s tim potom neporovnavaji nabidky uchazecu v IT zakazkach? Podobna zlodejina je i treba czech point, naklady otresny pritom to bezi na volne dostupnym systemu kterej se ani nikdo neobtezoval updatovat takze je tam plno der...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku