Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Regulátoři v USA prověřují stížnost na zbytečnou aktivaci brzd u vozů Tesla

ČTK ČTK 4. 2. 2022 • 16:37
15
11
Zobrazit náhledy (15)
Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D

Regulátoři ve Spojených státech prověřují stížnosti spotřebitelů na zbytečně aktivované brzdy u vozů Tesla. Informoval o tom americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Šéf automobilky Elon Musk v květnu uvedl, že vyřazením předního radaru se zmíněný problém s aktivací brzd odstraní.

Počet hlášení majitelů aut o zbytečné aktivaci brzd úřadu NHTSA vzrostl za poslední tři měsíce na 107. V předchozích 22 měsících problém oznámilo 34 řidičů.

V říjnu společnost Tesla stáhla téměř 12.000 vozidel, u nichž betaverze softwaru autonomního řízení (FSD) vyvolávala zbytečné brzdění nebo nepravdivé varování před kolizí. Nedávno automobilka stáhla 53.822 aut kvůli tomu, že jim jedna z funkcí softwaru FSD umožňovala projíždět značkami "Stop".

Doporučujeme

Témata
7. 2. 2022 15:55
Re: Vyřadíme čelní radar
Taká havária sa ani nevyšetruje a ide automaticky na vrub toho, čo "nedobrzdil". A na takéto bezdôvodné plné brzdenie sotva zareaguješ aj vtedy, keď máš bezpečný odstup, pretože tak nejako nerátaš že na diaľnici, alebo mestkom obchvate niekto/niečo zabrzdí len tak (ono to aj platná právna úprava zakazuje). Mne samému duplo auto na brzdy v úzkej uličke (jednosmerka, z oboch strán posypaná parkujúcimi autami) a v nízkej rýchlosti to bol celkom šok pre tých čo boli za mnou
6. 2. 2022 17:49
Re: Vyřadíme čelní radar
Nezapomněl jste u těch metrů nějakou nulu?
Pokud opravdu myslíte jednotky metrů. neřkuli nízké jednotky metrů čemu se vlastně divíte?
6. 2. 2022 15:13
Re: Vyřadíme čelní radar
Otázka je, na čo vôbec je v aute systém, ktorý má vykrývať situáciu, ktorá takmer nikdy nenastane? Naviac systém, ktorý nefunguje a ani nie je predpoklad, že bude na 100% fungovať?
A logická otázka je, prečo ten systém, keď už musí v aute byť, nie je postavený k účelu, kde funguje veľmi dobre?
Píšeš, že na tom nie je nič chybného. Ale ja vidím veci postavené na hlavu.
6. 2. 2022 02:08
Re: Vyřadíme čelní radar
Na te uvaze neni nic chybneho. To je obycejny selsky rozum, takhle to proste je.

Ta vec, ktera obcas vyjimecne "zaslapne brzdu a zpusobi retezovou nehodu" je uz dobre 8 let v kazdym druhym nebo tretim aute na silnici. A jak vidis, tak k takove fatalni situaci v podstate nikdy nedochazi. Mozna obcas velice vyjimecne se to muze stat. Na 100% to fungovat NIKDY nebude.
Ale podstatne je, ze ciste statisticky k takove udalosti nedochazi temer nikdy.

Zato ale velmi velmi velmi dobre funguje, kdyz ti pred auto vbehne dite.

A mimochodem ja se skutecne nestavim ani na jednu nebo druhou stranu. Ja jen konstatuju fakta.
Avatar - beibej
5. 2. 2022 21:33
Re: Vyřadíme čelní radar
To je chybná úvaha. Ten systém nebyl v autech 100 let, tak to tři roky nevytrhnou :no:
Věc která ti zašlápne brzdu natvrdo je šíleně riziková a hrozí řetězovou havárií na dálnici s desítkama aut v sobě a klidně několik smrťáků a desítky zraněných během pár minut. EXTREME DANGER!!!!