Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault a Dongfeng: Nové SUV pro Čínu již v roce 2016

Jan Mička Jan Mička 17. 12. 2013 • 14:10
5
Spolupráce Renaultu a čínské automobilky Dongfeng nabrala reálných hodnot. Firmy budou od roku 2016 vyrábět nové SUV.

Obě automobilky budou spolupracovat také s Nissanem, který už v Číně vyrábí. Vytvoří se tak velmi silný trojúhelník, jehož produkty budou díky sdílení technologií a dílů dostupné i méně majetným zájemcům o nový vůz. První vlaštovkou, která vznikne spojením Renaultu a Dongfengu, má být vůz kategorie SUV. V Číně by se měl začít prodávat v roce 2016.

Renault a Dongfeng spolu podepsaly kontrakt na projekt v hodnotě 1,28 miliardy dolarů. Dongfeng Renault Automotive Company bude operovat v novém závodě přímo v Číně, v prvním roce si dal za cíl vyrobit 150.000 vozů. Dlouhodobý plán však hovoří až o trojnásobné produkci. První modely budou vyjíždět pod značkou francouzské automobilky, v budoucnu se však dočkáme i vozidel, která ponesou společný název.

Expanzi evropských značek na čínský trh se už v dnešní době nikdo nediví. Kdo stihl tento krok udělat už dříve, může se těšit na velké zisky. Samotný Renault v Číně není nováčkem, zatím zde ale jen dováží a jeho podíl na trhu činí pouhé tři procenta. V rámci expanze se proto neplánuje pouze výroba vlastních vozidel, ale také rozšíření dealerské sítě až na 120 prodejních míst. To vše v první fázi do roku 2016.

Související články

Témata
18. 12. 2013 09:42
Re: Proč ne. Alespoň stoupne kvalita výroby vozů fy rendlík
Pochybuju, vzdyt ten cinsky znak automobilky napadne pripomina ten renaulti drahokam >:D
17. 12. 2013 22:45
Re: Proč ne. Alespoň stoupne kvalita výroby vozů fy rendlík
Ado, ty v..e, Ty nezklameš..... >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D ...co budeš dělat, až Ti v domově důchodců vypnou wifi? >:D >:D >:D >:D >:D >:D Hlavně, co budeme dělat my? Takové duchaplné komentáře fakt nemá nikdo.....Člověče, co budeš dělat,až Tě třeba na vyšetření poveze Renault Trafic? A že jich jako sanitek jezdí dost... >:D >:D >:D >:D >:D Ado, za mě :yes: :yes: :yes: :yes:
Avatar - Ada je zase tady
17. 12. 2013 18:55
Proč ne. Alespoň stoupne kvalita výroby vozů fy rendlík a sy
třeba za chvíli zmizí i ten ošklivý kosočtverec a krásné a kvalitní vozy Dong feng dobydou evropský trh ;-) :*) >:D >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud