Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Alaskan: Francouzský šarm pro japonský pick-up (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 7. 2016 • 14:05
25
12
Zobrazit náhledy (25)
Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan Renault Alaskan
Renault představuje svůj první terénní pick-up, který vychází z Nissanu Navara a má svou značku zastupovat v Jižní Americe, Africe a nakonec i v Evropě.

Renault v loňském roce spustil v Jižní Americe prodej pick-upu Duster Oroch a následně představil i koncept pojmenovaný Alaskan, který se nyní dočkal stejnojmenného sériového nástupce, z nějž se má stát globálním modelem, který podpoří produktovou ofenzivu značky.

Design sériového pick-upu se od loňského konceptu téměř neodlišuje a Alaskan rozvíjí současný styl své značky. To platí především o provedení předních partií, zatímco v oblasti kabiny a zadní části vozu je již jasně patrná příbuzenská vazba s aktuálním Nissanem Navara.

Alaskan se narozdíl od sesterského pick-up japonské značky představuje pouze s pětimístnou kabinou s dvojicí párů dveří a krátkou korbou. Uvedení verzí s kratší čtyřmístnou nebo pouze dvoumístnou kabinou francouzská automobilka prozatím nezmiňuje.

Renault při odhalení sériové verze neuvádí ani její vnější rozměry, ale s ohledem na technickou spřízněnost s Navarou lze počítat s rozvorem náprav 3150 mm a celkovou délkou přes 5100 mm. Francouzská automobilka naopak potvrdila světlou výšku 230 mm a schopnost táhnout přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny.

Paleta pohonných jednotek se bude lišit v závislosti na cílovém trhu. Jako první zmiňuje Nissan přeplňovaný vznětový čtyřválec 2.3 dCi. Ten bude k dispozici ve dvou výkonových verzích. První nabídne 118 kW, zatímco druhá s dvojicí turbodmychadel má disponovat výkonem 140 kW.

Vedle této dvojice motorů, s nimiž je nabízen Nissan Navara na českém trhu, má být Alaskan na vybraných trzích k dispozici i se zážehovým čtyřválcem o objemu 2,5 litru a výkonu 118 kW nebo turbodiesely o objemu 2,5 litru a výkonu 118 nebo 140 kW.

Motory mají spolupracovat s šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou. Samozřejmosti má být přiřaditelný pohon všech kol, ale Renault uvádí, že k dispozici bude i provedení, která má disponovat pouze pohonem zadní nápravy.

Interiér se na rozdíl od exteriéru téměř neodlišuje od Nissanu Navara. Palubní deska je vlastně identická a nejvýraznější odlišností je tak volant. Ve výbavě nebude chybět multimediální systém se sedmipalcovým dotykovým displejem, dvouzónová klimatizace či vyhřívaná přední sedadla a k dispozici bude bezklíčový přístup do vozu se startováním tlačítkem či systém, který za pomoci čtveřice kamer nabídne pohled na vůz z ptačí perspektivy.

Renault zahájí prodej pick-upu v letošním roce nejprve v Kolumbii a následně i ve zbytku Jižní Ameriky. Dále je plánován prodej ve vybraných zemích v Africe a stranou nemá zůstat ani Evropa.

Doporučujeme

Témata
Avatar - WinDiesel
2. 7. 2016 12:33
2,3 je Renault, 2,5 je Nissan ...
V Evropě bude k mání jen 2,3 turbo a biturbo, 2,5 Nissan není Euro 6 ...
Avatar - grifith
1. 7. 2016 18:36
Diamant pro Adolfa
Tak nevím, jestli by Adolf neměl trochu přehodnotit svůj profláknutý názor na vozy s diamantem ve znaku. Má to diesel, parádní světlou výšku a ručka? Ta je klasická.... Tak co Ádo, už je to ono? >:D
1. 7. 2016 15:55
Re: Motory
Vysoko inteligentna reakcia... Do EU sa rocne dovezu tisice pickupov s benzinmi z Us. Mozno si to konecne niektora automobilka uvedomi.
Avatar - WinDiesel
1. 7. 2016 13:31
Re: Motory
Poměrně zbytečná a hloupá poznámka. Benzín respektive etanol se bude nabízet ze známého důvodu jen v Brazílii ... Na naftu to jezdí všude jinde.
1. 7. 2016 13:14
Ďalšie verzie karosérie
Podľa tejto správy [odkaz] bude Alaskan v Kolumbii dostupný aj ako single cab a chassis cab, či prídu ďalšie karosárske verzie aj do Európy, sa v správe nepíše. Pre Južnú Ameriku sa Alaskan bude vyrábať v mexickom závode Nissan Mexicana Cuernavaca, neskôr aj v argentínskom závode Santa Izabel pri Cordobe. Európsku verziu by mal vyrábať Nissan Motors Ibérica v Barcelone.

Tá argentínska fabrika patrí Renaultu.