Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Austral poodhaluje design. Nástupce Kadjaru dorazí ještě letos

Jan Zajíc Jan Zajíc 14. 1. 2022 • 18:47
60
Zobrazit náhledy (60)
Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar Renault Kadjar

Francouzská automobilka Renault v blízké budoucnosti představí nové kompaktní SUV. Ponese jméno Austral.

To už ale nějakou dobu víme. A stejně tak víme, že vybrané jméno vychází z latinského výrazu "australis", tedy "jižní břeh". Nyní však Renault přidává několik nových informací o designu a technologiích na palubě.

Automobilka například slibuje "civilizované SUV s charakterem", které má být ostré, atletické a moderní, přičemž proporce mají vozu dodávat pocit robustnosti a agility.

"Renault Austral kombinuje výrazné stylistické prvky, které mu dodávají dynamický a elegantní design. Jeho kvalita je patrná na první pohled. Zmenšili jsme mezery v karoserii, zdokonalili jsme zpracování, aby se okamžitě vytvořil pocit kvality," říká Gilles Vidal, ředitel designu značky Renault.

Jedním z výrazných stylistických prvků nového Renaultu Austral má být strukturální linie ve spodní části boků karoserie. Svažuje se směrem dopředu, čímž údajně zvyšuje dynamiku siluety vozu. Austral má z profilu vypadat, že "vystupuje dopředu".

Automobilka vyzdvihuje také světlomety, využívající mikrooptickou technologii, která byla poprvé představena u vozu Renault Mégane E-Tech Electric. Skládá se z plexiskla, na jehož povrchu a v srdci materiálu jsou vyryty čáry a vzory. Když je okraj plexiskla osvětlen diodami LED, rozsvítí se všechny vyryté plochy a vytvoří charakteristický vizuální efekt.

Z dřívějších zpráv víme, že technickým základem SUV je nová platforma CMF-CD3, sdílená třeba s aktuálním Nissanem Qashqai. A že Austral dostane nové pohonné jednotky, například benzinový tříválec 1.2 TCe.

Video se připravuje ...

Jde o mildhybrid s 48V elektrickým systémem. Nabízen bude po boku stávajícího mildhybridního čtyřválce 1.3 TCe s 12V systémem a počítá se rovněž s novou generací hybridního ústrojí E-Tech, která patrně vymění stávající benzinovou šestnáctistovku za osmnáctistovku. Vznětové jednotky v plánech nefigurují.

Renault Austral se představí ještě během letošního roku. Následovat budou i odvozené modely, SUV-kupé a sedmimístná varianta. Kromě Kadjaru mají různá provedení v nabídce nepřímo nahradit modely Talisman a Koleos.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata