Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Clio RS: Čtvrté generace se vyrobilo již 5000 kusů

10. 12. 2013 • 21:22
11
Nová generace sportovní verze Renaultu Clio jde dobře na odbyt.

Vrcholná verze Clio RS se vyrábí od letošního jara, nabídku doplnila společně s variantou Clio GT po pěti měsících od uvedení výchozího modelu – Clia čtvrté generace. Nyní továrna Dieppe, která z modelové řady Clio vyrábí pouze verzi RS, ohlásila 5000 vyrobených kusů. Ostatní verze Clia se vyrábí v turecké Burse a francouzském Flins, jejich produkce je pochopitelně o dva řády vyšší – za leden až říjen letošního roku se prodalo už přes čtvrt milionu exemplářů.

Nová generace přinesla řadu novinek – pětidveřovou karoserii, přeplňovaný motor a dvouspojkovou převodovku. Toto všechno je v přímém rozporu s odkazem předchozích dvou generací, vybavených atmosférickým dvoulitrem a disponujících třídveřovou karoserií. Navzdory tomu, anebo právě proto, se tomuto rychlému Renaultu prodejně daří.

V továrně Renault Alpine Dieppe se kromě Clia RS vyrábí také Mégane RS. Naproti tomu Twingo RS vznikalo ve Slovinsku, v továrně Novo Město – jeho výroba byla ukončena v létě. Závod v Dieppe se také ujme výroby dvou sportovních modelů, které společně vyvíjí Alpine (sportovní divize Renaultu) a britská automobilka Caterham. Brzy vyjedou první prototypy a sériová produkce se spustí v roce 2016, jak v rozhovoru pro web paris-normandie.fr uvedl šéf továrny Bernard Ollivier.

Související články

Témata
12. 12. 2013 08:35
Re: z rs se stává Vrs
To je jednoduchý, nemáte tu fňukat po fórech a kupovat je >:D Dnes se hezký Clio III R.S. dá sehnat za hodně slušnej peníz, podle všeho by z něj mohla být časem raritní záležitost..
Avatar - šmoula nešika
11. 12. 2013 18:21
Re: z rs se stává Vrs
Ano, ale takhle se řada zajímavě řešených aut vytrácí. Protože se prostě víc vyplatí udělat auto podobné zavedené konkurenci.
11. 12. 2013 10:52
Re: z rs se stává Vrs
Stále ten stejný problém. Renault dělá jedny z nejlepších sportovních verzí (mnohdy nejlepší). Ale k čemu je skvělý Clio 3 RS se skvělým atmo motorem, hardcore podvozkem a rekordama na okruzích v dané kategorii, když to lidi nekupovali!? Každej, kdo trochu rozumí motosportu ti při vyslovení Clio 3 RS souhlasně pokýve hlavou. Já to auto miluju. Ovšem musíme se na to podívat tak, že Renault je globální automobilka a chce hlavně prodávat. Proto je CRS 4.gen. civilnější a s dvojspojkou, protože si to lid žádá. Co nás může těšit, je fakt, že i přes to všechno je to stále špička ve svým segmentu, bohužel už jenom špička a né totální dominance, kde konkurence musela mnohdy hledat o třídu výš, aby se mohli s CRS 3. gen. vůbec porovnávat. Renault udělal lepší Polo GTI, a troufnu si říct, že se i líp prodává. Na základě těchto dat je jedno jisté. Megane 4. gen. pujde ve stopách Clia. Protože byť je prokazatelně rychlejší a osobitější, než např. Golf GTI, nebo FF RS, je s prodejema daleko za nima.
10. 12. 2013 20:47
Re: rychlost
Clio GT = civilní Clio s velmi dobře vyladěným podvozkem, pro mě to má větší logiku, než narvat na standardní podvozky dvojnásobek výkonu, jedno v které kategorii vozidel... ;-)
10. 12. 2013 20:20
Re: z rs se stává Vrs
Jedinej hardcore u Renault Clio bylo tohle [odkaz] , samotne RS bylo jen vyborny auto pro zabavu a myslim ze i stale bude :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku