Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Duster Détour: Zdařilý koncept s nejistou budoucností

Jan Mička Jan Mička 17. 10. 2013
11
3
Zobrazit náhledy (11)
Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster
Autosalon v Johannesburgu přinesl zajímavý koncept Renault Duster Détour. Přestože by o podobně střižený model zájem byl, s výrobou se prozatím nepočítá.

Za zajímavým konceptem stojí evropské designové centrum Renaultu a přidružené složky přímo z Johannesburgu. Na první pohled zaujme zdařilé lakování kombinující žlutou perleť a matnou šeď, vetší světlá výška a stranou nezůstávají ani dvoubarevná 18“ litá kola. Přibyly ochranné plastové díly nárazníků, mohutné střešní ližiny s dvojicí reflektorů a zadní světla dostala LED techniku. Nelze přehlédnout inspiraci konceptem Renault DCross, který se představil loni v říjnu na autosalonu v Sao Paulu. Ideální výbava pro Dakar, co říkáte? Realita však bude jiná. Automobilka totiž se sériovou výrobou prozatím nepočítá, zároveň však nezavrhla možnost limitované edice.

Nenechejte se zmást logy Renault. Koncept je postaven na aktuálně faceliftované verzi Dacie Duster, která se v některých zemích prodává pod značkou chlebodárné automobilky. Prozatím však není jasné, jaký agregát se nachází pod kapotou. Vzhledem k tomu, že koncept podle dostupných informací nedisponuje pohonem všech kol, přichází v úvahu nový přeplňovaný čtyřválec 1,2 TCe (90 kW) nebo vznětová patnáctistovka dCi s výkonem 80 kW. Vycházíme z předpokladu, že automobilka zvolila jeden z nejsilnějších dodávaných agregátů.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Výraz koncept pre premaskovaný Duster ...
| 17. 10. 2013
Jasnačka, aj antikoncepcia ich má dosť ;-)
Výraz koncept pre premaskovaný Duster ...
| 17. 10. 2013
slovo koncept ma mnoho vyznamu ;-)
Výraz koncept pre premaskovaný Duster ...
| 17. 10. 2013
... je trúfalosť.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku