Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Kangoo Express Compact: další verze malého užitkového bestselleru

Václav Pavlečka Václav Pavlečka 26. 10. 2007 • 18:33
3
11
Na amsterdamské výstavě užitkových vozidel předvedl Renault novou generaci populárního malého užitkového vozu kategorie F1 – Kangoo Express ve verzi Compact. Navazuje na většího sourozence Kangoo Express a dle výrobce je ideálním pomocníkem do města.

Renault chce být jedničkou v segmentu malých lehkých užitkových aut

Tento účel poháněl inženýry Renaultu při vývoji nového modelu Kangoo Express Compact, který se právě představil. Bezpečnostní výbava obsahuje systém ABS poslední generace s brzdovým asistentem a systémem MSR omezujícím prokluz kol při brzdění motorem, dále bezpečnostní pásy s pyrotechnickými přitahovači a omezovači síly na obou sedadlech. Renault se opět ukázal jako novátor, když v cenově velmi citlivé kategorii standardně montuje boční airbag jen na straně řidiče (automobily tohoto typu bývají obsazovány převážně pouze řidičem). Zákazníci si budou moci připlatit také za airbag na straně spolujezdce, parkovací senzory nebo tempomat.

Nový Kangoo má na co navazovat. Jeho předchůdce si našel od uvedení v roce 1997 2,2 milióny majitelů. Jde zhruba o polovinu vozů v této třídě. Verze Express Compact z továrny ve francouzském Maubeuge je přesně o 38 centimetrů kratší než jeho rozměrnější sourozenec Kangoo Express. Přesto je prostor vozu uzpůsoben pro naložení klasické europalety. Renault vymyslel v novém užitkovém Kangoo užitečné odkládací plochy. Například přihrádku na dokumenty ve formátu A4, úložný prostor pro balíčky, nebo pro rukavice. A to není náhoda, neboť Kangoo slouží velice často například jako vůz pro městské zásobování, ale i pro řemeslníky.

Francouzská automobilka nešetřila ani na výbavě – Kangoo může dle slov automobilky sloužit i jako „pojízdná kancelář“. Tu má zajistit doplňková výbava jako Bluetooth rozhranní, navigace, ale i USB vstupy pro audiopřehrávače.

Paleta nabízených motorů, především dvojice dieselů, má odpovídat hlavnímu určení vozu – tedy ekonomickému ježdění v městské dopravě. Renault nabízí úsporný dCi vznětový agregát o objemu 1,5 l, a to buď s výkonem 50 nebo 63 kW. Silnější z variant dosahuje příznivé kombinované spotřeby 5,1 l/100 km. Benzinová verze o objemu 1,6 l bude disponovat výkonem 66 kW.

Vnější rozměry Renaultu Kangoo Express Compact jsou 3830 mm x 1820 mm x 1800 mm, ložný objem činí 2,3 m3, resp. 2,9 m3 při vyjmutém sedadle spolujezdce, ložná délka 1340 mm, resp. 2540 mm při vyjmutém sedadle spolujezdce. Nosnost činí 500 kg

Konkurence však nespí. Společný projekt Fiatu, Peugeotu a Citroenu má za výsledek vozy s názvy Nemo, Fiorino a Bipper, které budou Renaultu znepříjemňovat život. Jak souboj o zákazníka dopadne však ještě není na čase soudit. Do karet Kangoo určitě hraje prostornost nákladového prostoru, který pojme standardní europaletu (na rozdíl od Fiatu, Peugeotu i Citroenu).

Témata
26. 10. 2007 14:50
Re: Nepochopitelne
Lebo je drahý jak sviňa. ;-)
26. 10. 2007 11:23
Ou...
...tak to teda bolí...
Malé autíčko s čumákom o triedu väčším...koho to napadlo? Proporčne to vyzerá rovnako smiešne a nevkusne ako nová Fabia. Fiorino je voči tomuto nepodarku elegán...

Netuším, kam Renault speje, ale dizajnovo ide poslednou dobou dolu vodou. :no:
Avatar - sparrow1
26. 10. 2007 11:05
Re: Dohoda
Můj otec už několik let prohlašuje že by to lidem stačilo ;-) Ovšem sám v posledních 5 letech vystřídal Warana,Felicii,Octavii a ted má Jazz když se ho ptám proč nezůstal u mašiny z Eisenachu tak neodpovídá :-) asi ta šedesátka na krku mu už trochu straší v hlavě :-(
Avatar - sparrow1
26. 10. 2007 10:55
Dohoda
At mě nikdo netvrdí že nejsou dohodnutí PSA s Fiatem představí novou malou dodávku a vzápětí s ní vyjede i Renault jenom jestli je nepřipravovali všichni společně ;-) Stejně to jednou tak dopadne v každé třídě jeden model jenom s různými kabáty :-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku