Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault koupil vydavatelství. Lidé si prý budou za volantem číst...

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 14. 12. 2017 • 20:24
4
Francouzská automobilka Renault kupuje 40procentní podíl v mediální společnosti Sophia, který vydává například hospodářský magazín Challenges.

Renault tento krok zdůvodnila vizí, podle níž se lidé díky rozvoji samořízených automobilů budou v budoucnu při jízdě věnovat čtení nebo poslechu zpráv na podcastu. Z automobilu se tak stane svého druhu novinový stánek.

"V dnešní době tráví Francouzi a jiní Evropané kvůli dojíždění každý den asi dvě hodiny v autě," uvádí se ve sdělení, z něhož citovala agentura Reuters. Šéf vydavatelství Sophia Claude Perdriel a šéf Renaultu Carlos Ghosn se proto domnívají, že čas nyní věnovaný řízení budou lidé díky samořízeným vozům připojeným k internetu trávit různými jinými aktivitami. Například vzděláváním nebo poslechem zpráv.

Cena transakce nebyla zveřejněna, podle mluvčí Renaultu bude dokončena začátkem příštího roku. Šéfem vydavatelství Sophia zůstane Claude Perdriel.

Související články

Témata
14. 12. 2017 21:28
Re: V pořádku, u rencka to jde už teď
Pro mě je to jen další důkaz o otřesné pokřivenosti současné automobilové doby... 8-s
Avatar - Ada je zase tady
14. 12. 2017 17:09
Re: V pořádku, u rencka to jde už teď
:yes:
Avatar - Hittman
14. 12. 2017 12:44
Jde
vidět, že místo toho, aby tvořili i rezervy na další krizi a nemusel je zas vytahovat ze sr... stát, tak utrácejí za kraviny.. >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku