Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Master si poradí i s přepravou monopostu F1

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 27. 11. 2018 • 10:13
11
1
Zobrazit náhledy (11)
Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master Renault Master
Renault Master je největším z lehkých užitkových modelů francouzské značky a se speciálně navrženou nástavbou dokazuje, že jej lze využít i k přepravě špičkových závodních vozů továrního týmu.

Renault Sport Formula One Team podobně jako konkurenční stáje využívá pro přepravu svých monopostů i jejich zázemí především těžká nákladní vozidla v čele s tahači Renault Trucks T 520 High.

Pro dopravu monopostu lze ovšem využít i výrazně menší a hospodárnější Renault Master, který je osazen speciálně navrženou a postavenou nástavbou od britské společnosti Advanced KFS. Tato nástavba vznikla za využití programu Renault Pro+ Accredited Converter, jehož prostřednictvím mají výrobci nástaveb k dispozici všechna potřebná data.

Nástavba s nájezdovou plošinou tvořenou vlastní sklopnou zadní stěnou může ve svých útrobách skutečně ukrýt kompletní monopost F1, z nějž pro tento transport pouze demontována příď, která je ovšem rovněž uložena v nástavbě. Součástí výbavy je elektrický naviják, který pomáhá s naložením monopostu. Naložení nebo vyložení i díky tomu zabere jednomu člověku kolem 15 minut.

Renault Master pro převoz závodních speciálů továrního týmu je osazen nejvýkonnějším provedením přeplňovaného vznětového čtyřválce 2.3 dCi, montovaným do podvozků určených pro montáž nástaveb. To znamená, že toto vozidlo disponuje nejvyšším výkonem 125 kW (170 k) a točivým momentem 380 N.m.

Lehké užitkové vozidlo po osazení nástavbou od Advanced KFS údajně disponuje nosností 844 kg, což znamená, že má i při naložení kompletního monopostu F1 rezervu kolem 140 kg. Ve skutečnosti je ovšem tento Renault Master zatěžován ještě o něco méně, protože není primárně používán pro přepravu ostrých závodních vozů, ale k dopravě výstavních exemplářů bez pohonné jednotky na nejrůznější akce po celé Evropě, jichž během roku absolvuje kolem dvou stovek.

Témata
30. 11. 2018 23:04
.
Na formulu maj ale na mlhovky ne?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud