Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Mégane TCe 130 EDC: Dvouspojková převodovka pro 1.2 TCe

Jan Mička Jan Mička 11. 9. 2013 • 22:06
19
70
Zobrazit náhledy (19)
Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane
Renault Mégane prošel po pěti letech omlazovací kúrou. Mimo modernější vzhled můžeme očekávat motor 1.2 TCe s dvouspojkovou převodovkovou EDC.

Pět let je dost dlouhá doba na to, aby automobilka přišla pouze s faceliftem. Nic proti němu však nenamítáme, povedl se. Základním prvkem modernizovaného Méganu je stejný vzhled přídě pro všechny karosářské varianty. Rozdíly najdeme pouze u verzí GT a R.S. Hlavní světlomety dostaly nový tvar, jiná je i kapota. Renault také vrací klasickou masku chladiče s rozměrnějším logem automobilky.

V interiéru se nezměnilo takřka nic. Dočkat se maximálně můžeme nových barevných kombinací. Na středové konzole je patřičně uklizeno, funkce multimediálního systému R-Link lze ovládat pomocí joysticku umístěného mezi sedadly.

Minimální změny interiéru však vyvažuje novinka pod kapotou. Zde se totiž poprvé objeví posílená verze motoru 1.2 TCe, navíc ve spojení s automatickou dvouspojkovou převodovkou EDC, která byla dosud vyhrazena pouze motoru 1.5 dCi.

Související články

Témata
Avatar - Emel
13. 9. 2013 10:23
Re: navigacia v zornom poli vodica. To sa Golfu stat nemoze
Otázka je proč připojovat přehrávač... protože oprav mě jestli se pletu, ale stejně ho používáš jen jako paměť, ne? Jinak by ses připravil o možnost ovládání na volantu a zobrazení na displeji... nebo ne? Možná abys ušetřil čas při nahrávání skladeb?

Karta jasně, proč ne... hlavní výhoda USB před SD je v tom, že SD čtečka přece jen ještě není na každém PC, takže je tu potenciálně problém s nahráváním skladeb. Ale já SD čtečku mám všude kvůli foťáku, takže souhlasím, pro mě je SD plně vyhovující řešení a klidně pak oželím USB i CD.
12. 9. 2013 16:19
Re: navigacia v zornom poli vodica. To sa Golfu stat nemoze
"Kabelu samotnému se nevyhnu, připojuji přehrávač." :-) Ale jinak máš pravdu, nezapomněl jsem na podobné disky. Jen bych vybral něco rychlejšího. Protože 10/3 je vskutku ubohé. To bych u toho mohl zešedivět. ;-)

Nicméně pokud chceš jen připojit paměť, proč nejít cestou karty? Audi má čtečku a žádný speciální kabel na to nepotřebuješ. Také nikde nic netrčí. VW (tedy i Škody atd.) mají myslím také čtečku.
12. 9. 2013 13:55
Re: navigacia v zornom poli vodica. To sa Golfu stat nemoze
Tak to ma napr moj Pioneer, a je to ono.
Avatar - Emel
12. 9. 2013 13:36
Re: navigacia v zornom poli vodica. To sa Golfu stat nemoze
Dá se koupit něco takového...
[odkaz]
12. 9. 2013 10:29
Re: navigacia v zornom poli vodica. To sa Golfu stat nemoze
Přímo na rádiu? Vždyť to bude trčet do interiéru. Brrr.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku