Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Trucks D Wide 18 CNG míří na české silnice

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 30. 5. 2018 • 15:04
2
Společnost Renault Trucks dodala šest vozidel distribuční řady D Wide 18 s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) společnosti Hrubý autodoprava s.r.o., která je tak vůbec prvním dopravcem provozujícím tyto vozy s alternativním pohonem v České republice.

Společnost Renault Trucks představila svou řadu D v létě roku 2013 spolu s modelovými řadami T, C a K v rámci generační výměny své nabídky související s příchodem emisní normy Euro 6. Prakticky od uvedení modelové řady D je jí mateřskou automobilku věnována pravidelně pozornost a rozšiřuje se nejen nabídka provedení, ale i vybavení.

Vývoji a výrobě vozidel na CNG se pak společnost Renault Trucks věnuje v rámci svých rozvážkových modelových řad od roku 2004 a zástupce modelové řady D s pohonem na stlačený zemní plyn představila na konci roku 2016.

Společnost Hrubý autodoprava s.r.o. se letos stala první českým dopravce, který zařadil do svého vozového parku vozidla Renault Trucks D Wide 18 CNG. Šest automobilů s konfigurací podvozku 4x2 o celkové hmotnosti 18 tun je vybaveno řadovým šestiválcovým motorem Euro 6 NGT9 o zdvihovém objemu 8,9 l a výkonu 235 kW (320 k) ve spojení s plně automatickou převodovkou Allison 3200.

Renault Trucks uvádí, že tato pohonná jednotka nabízí dynamické vlastnosti a jízdní komfort na stejné úrovni jako klasický přeplňovaný vznětový motor, přičemž současně poskytuje vyšší točivý moment, který má hodnotu 1356 N.m a nižší hladinu hluku.

Vozidla D Wide 18 CNG byla dodána s osmi ocelovými plynovými zásobníky (čtyři na každé straně rozvoru) o objemu 800 litrů, což odpovídá 120 kg nebo 160 m3 plynu stlačeného pod tlakem 200 barů s dvojitou plnící přípojkou NGV1 a NGV2. Dojezd vozidel v městském prostředí je přibližně 400 km.

Podvozky byly konfigurovány s ohledem na denní rozvoz rychloobrátkového zboží a potravin v rámci regionální rozvážky mezi distribučními centry a byly přizpůsobeny pro snadnou montáž skříňových chladírenských nástaveb FRIGO od společnosti Montex v provedení pro 15 europalet (4 modely) a 18 europalet (2 modely). Nástavby byly vyrobeny podle konkrétních požadavků společnosti Hrubý autodoprava s.r.o., která má s distribucí zboží více jak dvacetileté zkušenosti.

Ryze česká společnost Hrubý autodoprava s.r.o. založená v roce 1990 majitelem Vladimírem Hrubým, se v průběhu více jak dvacetiletého vývoje postupně rozšiřovala až do dnešní podoby, která čítá přes 450 zaměstnanců. Její vozový park tvoří více jak 350 vozidel, z čehož 290 modelů značky Renault Trucks, se kterou firma spolupracuje od roku 1996.

Společnost se zabývá přepravou zboží, zejména potravinářského, ve speciálních izotermických skříňových vozidlech odpovídajících hygienickým normám a nárokům jejich zákazníků. Provádí rozvoz chlazených i nechlazených potravin do sítí prodejen ALBERT a PENNY. Část vozidel se zabývá přepravou zboží v zahraničí, nejčastěji v zemích Evropské unie.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud