Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Trucks pro vyšší bezpečnost na silnicích

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 10. 4. 2019 • 15:52
7
1
Zobrazit náhledy (7)
Renault Trucks pro vyšší bezpečnost na silnicích Renault Trucks pro vyšší bezpečnost na silnicích

Společnost Renault Trucks nabízí pro své modelové řady C a K nové funkce, které přispějí k bezpečnějšímu provozu těchto vozidel v městských oblastech a na staveništích.

 

Vozidla z produkce společnosti Renault Trucks jsou vybavena širokou řadou bezpečnostních systémů, které francouzský výrobce nyní rozšiřuje o nové funkce. Tyto praktické prvky mají dále zvyšovat bezpečnost chodců, řidičů a přepravovaného zboží.

Nouzové použití parkovací brzdy snižuje riziko samovolného pohybu vozidla ve chvíli, kdy řidič opouští kabinu, a dveře jsou otevřeny. Nouzový systém se automaticky aktivuje a zamezí pohybu vozidla.

Přímý výhled řidiče z vozidla zlepšuje prosklená část dveří na straně spolujezdce, která řidiči poskytuje lepší přehled o dění na silnici v blízkém okolí vozidla.

Nepřímý výhled řidiče zlepšují bezpečnostní kamery umístěné kolem vozidla, které přenáší obraz na displej systému Roadpad+.

Detekce chodců je zlepšena pomocí senzorů na vnější straně vozidla, na opačné straně od řidiče, který o pohybu ostatních uživatelů komunikace dostává do kabiny vizuální a zvukové varování.

Zvukový výstražný systém upozorní ostatní uživatele komunikace signálem ve chvíli, kdy se vozidlo chystá manévrovat do strany spolujezdce, kdy např. couvá nebo řidič používá zařízení nástavby. Dva blikající majáky doplňují zvukový výstražný systém pro varování osob se ztrátou sluchu.

Tyto bezpečnostní prvky doplňují ty stávající, jimiž jsou vozidla Renault Trucks vybavena, jako například automatické nouzové brzdění (AEBS), systém varování před kolizí vpředu (FCW), systém výstrahy při vyjetí z jízdního pruhu (LDWS), adaptivní tempomat (ACC) elektronická kontrola stability (ESC) a elektrická parkovací brzda (EPB), která se automaticky aktivuje po zastavení motoru. Pro bezpečnější jízdu na staveništích, jsou vozidla stavební řady standardně vybavena off-road režimem a ručním plynem.

Zdroj: Renault Trucks

Související články

Témata
10. 4. 2019 14:15
Vyspělé technologie u aut z půjčovny
Tyto technologie jsou skvělé. I v našem vozovém parku se snažíme udržet krok a auta obnovujeme. Některá auta si ale u https://www.vansrenting.com/ půjčujeme. Vyjde nás to sice levněji, ale o super moderních technologiích si tady (zatím) necháváme jenom zdát :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku