Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Twingo 2010: Ještě nižší spotřeba a drobné stylistické změny

Ondřej Láník Ondřej Láník 1. 3. 2010 • 16:16
31
14
Zobrazit náhledy (31)
Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo Renault Twingo
Renault Twingo je třetím nejprodávanějším miniautem v Evropě. V roce 2009 drželo tržní podíl 10 %, když se jich prodalo 175 tisíc. Pro nový modelový rok byla zavedena celá řada změn.

Mírné snížení spotřeby v řádu desetin litru na 100 km vypadá nevýznamně, ale pro daňové poplatníky např. ve Francii to mnohdy znamená vítané přeřazení do nižší kategorie se slušným bonusem 500 Euro. To je případ základní motorizace 1,2 LEV (55 kW), která nyní vyprodukuje v kombinovaném cyklu místo 119 g CO2 na kilometr jen 114 g/km. Podobným způsobem byly sníženy i spotřeby u motoru 1,2 TCE a 1,6 16V u Twinga RS.

Modelová řada absolvovala i několik viditelných změn. Už od výbavy Authentique je dodáván sportovnější přední nárazník s mlhovkami a předními světlomety s tmavým pozadím. Výbavy Trend a Dynamique byly zrušeny, Dynamique nahrazuje stupeň Rip Curl, který přebírá většinu prvků z dříve nabízeného akčního provedení.

Luxusní verze Initiale je na přání dodávána s koženým čalouněním sedadel s prošitím nití čokoládové barvy. Taky interiéry levnějších verzí Authentique a Expression dostaly honosnější vzhled. Například první jmenovaná má nové tmavé ladění vnitřního prostoru s chromovanými výdechy ventilace a chromovanými dveřními klikami.

Nový modelový rok jde do prodeje na francouzském trhu v březnu, krátce po francouzském trhu by mělo Twingo 2010 dorazit i na další trhy, včetně toho českého.

Témata
2. 3. 2010 08:19
Re: Zbytecny clanek, zbytecne auto.
Hoch ducha mdlého, hlava na poklep dutá, manuální prace neschopen.
Avatar - manitou
1. 3. 2010 21:25
Re: Twingo je BINGO
souhlas :yes:
Twingo je BINGO
Evropský mazlíček.:yes:
1. 3. 2010 15:44
Re: Zbytecny clanek, zbytecne auto.
kludne vynechaj slovo socialna
Avatar - Ada je zase tady
1. 3. 2010 15:22
Re: Zbytecny clanek, zbytecne auto.
Nejsem obdivovatel Felicie :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud