Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Řidič náklaďáku se asi díval na televizi. Na zasněžené silnici... Srážce už nezabránil

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 11. 1. 2018 • 08:34
13
Nepřiměřená rychlost, prostá nepozornost, nebo selhání techniky? Diskutéři na sociálních sítích se přou o tom, co způsobilo havárii z přiloženého videa.

video

Na internet se dostala nahrávka z paluby středně velkého nákladního vozu, jež zachycuje havárii a události krátce před ní. Uživatelé pod příspěvkem spekulují, zdali je příčinou nepřiměřená rychlost, nepozornost či selhání brzd.

Vzhledem k tomu, že řidič jede po zasněžené silnici poměrně svižným tempem, je nepravděpodobné, že by nedával pozor. Příčinou tak může být vysoká rychlost v kombinaci s tím, že muž za volantem odhadl situaci špatně a nezačal brzdit včas. Právě pozdní reakce bývá u těchto typů nehod klíčová, do brzdné dráhy kromě sněhu jistě promluvila i vyšší hmotnost vozidla.

Kdyby šlo o poruchu brzd, řidič by se pravděpodobně alespoň protáhl prostorem mezi dodávkou a kamionem vpravo. To se mu ale nepodařilo a on tak naboural nejprve do dodávky a následně i dalšího kamionu. Závěr incidentu už kamera nezachytila, z čelního skla totiž spadla. Podle posledních informací se nikomu z aktérů nic nestalo.

Související články

Témata
24. 4. 2018 16:50
Kamionaci
Tak pánové Vaše vyjádření me dosti pobavilo. Ten člověk z toho auta to napálil do aut co stáli za mojí bourackou. Ja to chytl kdy byla vánice cca 10 cm snehu a jel jsem 50km/h. Brzdění a cokoliv jineho mi bylo k nicemu. Je to kopec dolů. Jelo to jak sanky. Kdo v tom neseděl a neví o cem ta práce je ať se raději nevyjadřuje.
11. 1. 2018 17:59
Re: Kamioňáci
V tom se shodneme. Je to jeho vina, všechno věděl a nezvládl to, jak jsem i před tím napsal, na danou situaci jel moc rychle. Jen jsem chtěl říct, že zareagoval sice včas, ale nebylo to nic platné. Akorát řízení se věnoval, ale chybu udělal jinou. To už jen pro pořádek, na ráně to nic nemění.

Takže ano, vina 100%.

Dřív (a možná i dnes) se říkalo : "Nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a vzdálenosti, na kterou má řidič dohled...... " nebo tak nějak.
Avatar - Fána
11. 1. 2018 16:58
Re: Kamioňáci
Možná.Máš pravdu s těma blikačema. Vyhláška však také říká že máš jet tak rychle kdy dokážeš zastavit na vzdálenost na jakou je vidět. A tady viděl dál než mu dosvítily světla. Díky tmě. A stejně reagoval pozdě. Ale určitě věděl co veze za váhu a jak se náklaďák bude chovat na daném zasněženém povrchu. A věděl i jaké má pneu. Takže je to stejně idiot kterej se nevěnoval plně řízení vozidla. Tak že tuten kamioňák má 100% vinu.
11. 1. 2018 15:34
Re: Kamioňáci
Nesouhlasím.

Tuten >:D reagoval naopak velmi brzo ( už v 0:41 zapnul varovné blikače, takže situaci určitě řešil, nenech se mýlit až následnou slovní reakcí) a vůbec nevíš, kolik tun měl na hrbu a po jakém povrchu jel a na jakejch gumách. Pokud jedeš s 25 tunama po ledu, tak to stejně pojede pořád a pořád a pořád. A rovně.

Tím však nechci říct, že nenese na nehodě vinu. Za daných podmínek, náklad, povrch, pneumatiky, technika auta, dohlednost a pod., jel moc rychle.
Avatar - Ambrose
11. 1. 2018 14:48
Re: Kamioňáci
Ulevil sis, demente?
Jinak bych neřek, že jel nějak rychle, ta kamera zkresluje. Těsně před nárazem už jel asi smykem, proto nezatočil. Měl povolit brzdy, ale ono se to od monitoru kecá. Každopádně jeho vina, o tom žádná.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud