Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rivian potvrdil příchod do Evropy, dočkáme se příští rok

Ondřej Mára Ondřej Mára 13. 7. 2021 • 22:19
32
3
Zobrazit náhledy (32)
Rivian R1S Rivian R1S Rivian R1S Rivian R1S Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1S Rivian R1S Rivian R1S Rivian R1S Rivian R1S Rivian R1S

Výrobce čistě elektrického SUV a pick-upu potvrdil plánovaný příchod na evropské trhy.

Podle současných očekávání by měla společnost Rivian, která dosud představila pouze elektrický pick-up R1T a odvozené elektrické SUV R1S, zahájit prodej na americkém trhu koncem tohoto měsíce. V průběhu listopadu se pak očekává vstup společnosti na kanadský trh, ovšem tím expanze automobilky rozhodně nekončí.

V emailové konverzaci s potenciálními zákazníky z Evropy, kteří se obrátili na Rivian Customer Engagement Center, totiž automobilka potvrdila, že svůj vstup na trhy starého kontinentu plánuje již na začátku roku 2022. Snímek emailu se pak objevil na webu Rivian Owners Forum.

Automobilka bohužel nezmínila konkrétní trhy, na kterých by se měla objevit, ani modely, které chce v Evropě nabízet. Je téměř jisté, že se dočkáme SUV R1S, nad pick-upem R1T ovšem vzhledem k preferencím evropských zákazníků zůstávají otazníky.

R.J Scarnige, zakladatel a šéf automobilky Rivian, ovšem již v minulosti naznačil, že společnost zvažuje vývoj i menších modelů, určených především na evropské a asijské trhy. V minulosti se také objevily spekulace, podle kterých měla společnost hledat lokace pro výrobní závod v Německu, Velké Británii nebo Maďarsku.

video

Kromě menších modelů pro evropské a potenciálně i asijské trhy by se přitom v Evropě mohla vyrábět i elektrická dodávka, kterou Rivian vyvíjí společně s Amazonem. Ostatně právě Amazon měl do nového výrobce elektrických vozidel, označovaného za jednu z největších konkurencí pro Teslu, v minulosti investovat několik stovek milionů dolarů.

Informace o novém evropském závodu jsou však pouze spekulacemi, jisté ovšem je, že prodeje bateriových elektromobilů na evropském trhu neustále rostou, což je příležitost, kterou si Rivian nechce nechat ujít. Kromě toho se navíc objevují spekulace o připravované expanzi také do Austrálie a na Nový Zéland.

Související články

Témata
13. 7. 2021 23:59
Re: Elektrovehikl není auto, ale jen elektrovehikl
Ado, za deset let ti praskne vřed, až se nebude psát o žádných primitivních spalovacích autech, nebo změníš nick a budeš tvrdit, jak si tomu od začátku věřil? :-D
Avatar - HorstSchimanski
13. 7. 2021 12:43
Re: Elektrovehikl není auto, ale jen elektrovehikl
Cesta k zahubení civilizace jsi ty, zombiku.
https://www.nextlifeapp.cz/…-chodici-mrtvoly
Avatar - Ada je zase tady
13. 7. 2021 12:34
Elektrovehikl není auto, ale jen elektrovehikl
A nejlepší elektrovehikl je moped. Když se přeonačí do tvaru auta, může dělat vše, co umí auto, ale vždycky jen pár kilometrů. Je to cesta ke zničení civilizace.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud