Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Amazon odhaluje vývoj elektrické dodávky značky Rivian

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 2. 2020 • 20:12
12
Zobrazit náhledy (12)
Rivian pro Amazon Rivian pro Amazon Rivian pro Amazon Rivian pro Amazon Rivian pro Amazon Rivian pro Amazon Rivian pro Amazon

Společnost Amazon zveřejnila první záběry, jejichž prostřednictvím představuje postup vývoje nových elektrických dodávek, které připravuje společnost Rivian.

Severoamerická společnost Rivian na podzim roku 2018 poprvé odhalila svůj čistě elektrický pick-up R1T, který doplňuje sesterské SUV s označením R1S. Vedle této dvojice elektromobilů tato firma zajistí i výrobu dodávkových vozidel na elektrický pohon pro společnost Amazon.

Dave Clark, senior viceprezident pro celosvětové operace a zákaznický servis společnosti Amazon, potvrdil, že firma elektrifikuje svůj vozový park. Zároveň uvedl, že objedná 100.000 nových vozidel pro rozvoz zásilek, což doplnil o vizualizaci dodávky, jejímž výrobcem má být právě společnost Rivian.

První informace o nové elektrickém vozidle pro společnost Amazon byly spolu s jeho návrhy zveřejněny na podzim roku 2019. V současnosti se na jeho vývoji pracuje v návrhářském centru společnosti Rivian v Michiganu. Na finální podobě interiéru se podílejí i řidiči společnosti Amazon, kteří mohou prostřednictvím modelů a virtuální reality testovat své budoucí pracoviště.

Společnost Amazon uvádí, že nová rozvážková vozidla budou produkována ve třech velikostech s možností pohonu předních nebo všech kol v závislosti na oblasti a způsobu nasazení. Baterie, resp. jejich kapacita má být rovněž optimalizována s ohledem na trasy, na nichž budou jednotlivá vozidla využívána.

Nové elektrické dodávky mají ve službách společnosti Amazon mířit do ulic od roku 2021 a v roce následujícím má být v jejím vozovém parku již 10.000 vozidel. Zbývajících 90.000 exemplářů pak má Rivian dodat do roku 2030.

Za rozhodnutím objednat nové elektrické dodávky u společnosti Rivian má údajně stát i skutečnost, že Amazon do této firmy již investoval 700 milionů amerických dolarů, což je při aktuálním kurzu zhruba 16,5 miliardy Kč.   

Zdroj: Amazon

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud