Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce Cullinan má po úpravě větší kola i výkon. Stovku dá pod pět sekund

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 18. 3. 2020 • 19:38
11
Zobrazit náhledy (11)
Rolls-Royce Cullinan by Spofec Rolls-Royce Cullinan by Spofec Rolls-Royce Cullinan by Spofec Rolls-Royce Cullinan by Spofec Rolls-Royce Cullinan by Spofec Rolls-Royce Cullinan by Spofec

Cullinan se chlubí titulem nejluxusnějšího SUV světa. Kdyby to snad ale někomu přišlo málo, může oslovit úpravce Spofec.

Na první SUV luxusní automobilky Rolls-Royce čekali zámožní zákazníci opravdu dlouho, modelu Cullinan se dočkali v roce 2018. Prémiové zboží už dnes můžete potkat i na českých silnicích a nutno říct, že přes 5,3 metru dlouhé SUV lze jen těžko přehlédnout.

Společnost Spofec se ale rozhodla, že rozmlsaným zákazníkům nabídne ještě něco víc. Přitom už čísla standardního Cullinanu nejsou žádnou ostudou. Pod kapotou se ukrývá 6,75litrový dvanáctiválec s výkonem 420 kW a 850 newtonmetry točivého momentu. Úpravce si však pohrál se softwarem, takže nově je výsledkem 504 kW a točivý moment 1010 newtonmetrů!

Zrychlení z klidu na stovku se u klasického Cullinanu neuvádí, měření se ale zpravidla pohybují lehce nad pěti sekundami. Výše popsaná modifikace posune tuto hodnotu na 4,9 sekundy, přičemž maximální rychlost zůstává elektronicky omezena na 250 km/h.

Jen o této úpravě to ale není. Spofec dále nabízí přepracovanou výfukovou soustavu, která má nabídnout ještě opojnější jízdní zážitek. Úpravce říká, že po jeho zásahu je vůz na steroidech, což je možná trochu přehnané, protože až tak extrémně nepůsobí. Všimnout si můžeme přepracované přídě, výraznějších bočních prahů či rozšířených blatníků. Vzadu pak Cullinan dostává rovnou dva spoilery.

Tvůrci spolupracují s výrobcem kol Vossen. Speciálně pro Cullinan zhotovují 24palcová kovaná kola. A aby toho nebylo málo, lze na přání zákazníka ještě o 40 milimetrů snížit podvozek.

Jediným tajemstvím tak zůstává cena, ale nemáme pochyb o tom, že si zákazníci za tuto úpravu velice rádi připlatí. Už standardní Cullinan stojí 8.225.000 Kč, přičemž prakticky žádný z vozů zadaných do výroby českým prodejcem nestál pod deset milionů.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud