Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce prodal 805 aut v roce 2006, malý Rolls potvrzen!

Ondřej Láník Ondřej Láník 9. 1. 2007 • 01:31
17
16
Zobrazit náhledy (17)
Rolls Royce Phantom Rolls Royce Phantom Rolls Royce Phantom Rolls Royce Phantom Rolls Royce Phantom Rolls Royce Phantom Rolls Royce Phantom Rolls Royce Phantom Rolls Royce Phantom Rolls Royce Phantom Rolls Royce Phantom Rolls Royce Phantom
Superluxusní značka Rolls-Royce prodala v minulém roce nejvyšší počet vozů za posledních 16 let. Ian Robertson potvrdil příchod baby Rollse na přelomu prvního a druhého desetiletí 21. století.

Už třetí rok za sebou rostou prodejní čísla nejdražší automobilky světa. Prodalo se celkem 805 automobilů, což je maximum za posledních 16 let. V portfoliu je jediná modelová řada, můžeme-li vůbec takového zboží tímto slovním spojením označit. Phantom se představil přesně před čtyřmi roky jako zcela nový Rolls-Royce, vyvinutý pod taktovkou nového majitele - BMW Group. Tehdejší plány byly velmi ambiciózní, ale svět se nechoval podle plánů Rolls-Royce, ale ani dle odhadů ostatních luxusních značek, ačkoli na konci devadesátých let vyhlížel velmi úzký segment nadmíru atraktivně.

USA jsou stále největším trhem pro Rolls-Royce Motor Cars, následované britským a čínským trhem, který mimochodem v minulém roce vzrostl meziročně o 60 %. Do Číny byl loni prodán nejdražší Phantom jaký kdy byl vyroben. Zákazník za něj zaplatil přes 2 miliony amerických dolarů. Rolls-Royce loni vyvezl svá auta do více než 50 zemí světa, včetně destinací jakými je Angola, Dominikánská republika, Guadalupe, Nigerie a Turkecko. Nejúspěšnějšími dealery jsou ti v městech Los Angelees (Beverly Hills) a Tokio, následují pobočky v Londýn, Dubai a New York.

Automobilka neskrývá nadšení z podílů, který si drží prodloužený Phantom. Na asijských trzích je tento podíl až třetinový, v průměru je to kolem 20 %. Výroba nového Phantomu Drophead Coupé už v Goodwoodu začala, první dodávky zákazníkům se očekávají letos v létě.

Ian Robertson, šéf automobilky Rolls-Royce Motor Cars, potvrdil příchod další modelové řady Rollse na konci tohoto desetiletí. Mělo by jít o automobil menší než současný Phantom, který by se měl prodávat za ceny v rozmezí 250 až 350 tisíc amerických dolarů. Vývojové práce již údajně začaly, noví inženýři již od prosince v Goodwoodu na novém modelu pracují…

Témata
Avatar -
anonym
9. 1. 2007 22:45
jan
JA si myslím , že to bude podobně jako u Bentley , který díky tomu , že ho koupilo VW nemam moc rád.Prostě bude velkej rolls a malej rolls a ten malej bude něco jako flying spur...
Avatar - Ricardo
9. 1. 2007 15:48
Re: Rozežrané auto...
Ber to tak, že takoví lidé těchto deset milionů neinvestují ale udělají si radost :-)
9. 1. 2007 14:03
Re: ACH JO
Jistě, zaprodávání dosavadního charakteru ve prospěch výrobních čísel... Možná v kufru ubude místo na golfové hole, ale přibude skříňka na adidasky >:D >:D ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud