Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rychlé svezení pro Mr. Beana: Tento retro miník má šestiválec a výkon 500 koní

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 25. 2. 2020 • 01:57
12
1
Zobrazit náhledy (12)
Super Cooper Type S by Gildred Racing Super Cooper Type S by Gildred Racing Super Cooper Type S by Gildred Racing Super Cooper Type S by Gildred Racing Super Cooper Type S by Gildred Racing Super Cooper Type S by Gildred Racing Super Cooper Type S by Gildred Racing

Klasické vozy Mini ze sedmdesátek jsou známé především pro svou roztomilost a komické scénky z příběhů pana Beana. Tento červený exemplář v sobě ale skrývá hodně nasupenou techniku.

Roztomilí miníci ze sedmdesátých let patří dodnes k automobilovým ikonám. Asi byste je ale nezařadili na seznam potenciálního nákupu, když byste od nového vozu žádali i trochu svižnější svezení. Nebo by tomu tak aspoň bylo do chvíle, než byste prvně slyšeli o kalifornském tunerovi Gildred Racing, který s retro prcky dělá hotové divy.

Důkazem budiž tento červený kus pojmenovaný výstižně Super Cooper Type S. V útrobách třetí generace miníka z roku 1974 totiž pracuje 3,6litrový agregát Acura J32 V6 Type S podporovaný kompresorem Rotrex C38-81, přičemž výsledek tohoto ústrojí je výkon 369 kW a 519 newtonmetrů točivého momentu.

Pod kapotou byste motor hledali marně, nachází se v prostorách zadních sedaček. A aby toho nebylo málo, řidič pracuje se šestistupňovou manuální převodovkou… výhradně! Super Cooper Type S je zadokolkou, a protože chtějí tvůrci dosáhnout ideálního rozložení hmotnosti, autobaterie či komponenty klimatizace najdete pod přední kapotou.

Celá tahle záležitost včetně moderního balíčku pro interiér (čítá například dotykový tablet na přístrojové desce) přijde na 150.000 dolarů, v přepočtu tedy asi 3,5 milionu korun. Je to adekvátní suma za pětisetkoňového miníka? Posouzení necháme na vás. Na níže přiloženém videu si můžete prohlédnout, jak takové auto vypadá v akci:

Zdroj: Gildred Racing, TheSmokingTire

Související články

Témata
25. 2. 2020 15:25
mini
mě by v mém miníku city stačil motor 1.6 s turbem, ale i tak na tříválec nedělám na dálnici ostudu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud