Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Saab v Ženevě: Nové kombi a nové SUV

10. 3. 2011 • 15:51
57
1
Zobrazit náhledy (57)
Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab
Jeden zcela nový model, změny v nabídce dvou zbývajících a koncept. Tomu říkáme novinkové žně.

Některé automobilky s oblibou hovoří o modelových ofenzivách. Případ Saabu to ale není, místo slibů visely poslední dva roky ve vzduchu otazníky nad tím, zda vůbec nějaké nové modely přijdou. A pak to Saab rozlouskl vše najednou a na jednom místě.

Dva roky jsme čekali a nyní je to konečně tady – SUV s označením 9-4X. Zatím tedy jen se dvěma šestiválci a automatickou převodovkou, což bude fungovat v USA, ale na evropské zákazníky to stačit nebude. Na turbodiesel se musíme ještě počkat, dobrá zpráva ale je, že Saab vůbec zvládl na pokraji existenčních potíží udržet tento model ve hře a pod vedením nového majitele jej dovést až k sériové výrobě.

Saab 9-4X: První dojmy

Dalším strategicky významným modelem je nová generace velkého kombi, jehož název je dobře zavedenou značkou: 9-5 SportCombi. V praktičtější karoserii nabídne stejně kvalitní techniku a vysokou úroveň stylu jako loni uvedený sedan 9-5. S pětimetrovou karoserií se jedná o největší kombi na trhu, zavazadelníku o objemu 527 litrů dokáží konkurovat jen ty nejužitkovější modely vyšší střední a střední třídy.

Saab 9-5 SportCombi: První dojmy

Čekání na nový model střední třídy vyplňuje facelift 9-3 Griffin. Nová verze se odlišuje nejen přívlastkem Griffin, ale také například modrou grafikou předních světel nebo faktem, že všechny vznětové motory mají dvojité přeplňování.

Rok od osamostatnění se z koncernu GM a přechodu Saabu pod dohled nizozemského Spyker Cars oslavuje 9-3 Cabrio Independence Edition.

Posledním kouskem v pětidílné skládance jménem Saab v Ženevě je koncept Saab PhoeniX. Pod vizí hybridního sportovního kupé je podepsán Jason Castriota, nový designér Saabu, který v minulosti navrhoval například Ferrari 599 GTB a Maserati GranTurismo.

Témata
10. 3. 2011 10:05
Nafta pro 9-4X?
Jsou nějaké nové info ohledně eventuality nafty pro 9-4X?

V rozhovoru vysoký představitel Saabu cca 2 měsíce dozadu popřel tuto možnost (hlavně kvůli časovému problému s instalací nového motoru, a jednak kvůli plánům umístit cca 80-90% produkce na US trhu a zbytek po světě, takže pro EU to má být jen spestření modelového portfolia). Osobně si myslím, že problém spíš bude v absenci naftového šestiválce (vyrojili se spekulace o případném nákupu nových V6diesel od Fiatu).

V článku je jemné naznačení, jako by se něco přece jen možná eventuálně podaříli se a vše bude ok >:-[] mohla nějaká nafta pod kapotou objevit.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku