Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania dodá patrové autobusy pro Ostravu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 7. 12. 2019 • 16:35
2

Na nové dvoupodlažní autobusy Scania se mohou těšit cestující v Ostravě. Dopravní podnik totiž podepsal smlouvu na dvě tato vozidla, která do ulic vyjedou poprvé o letních prázdninách.  

Scania dodá Dopravnímu podniku Ostrava (DPO) dva nové dvoupodlažní autobusy s pohonem na CNG. Švédský výrobce uspěl ve výběrovém řízení, které DPO vypsal v prosinci roku 2018.

„Ostravskou zakázku vnímáme jako velkou příležitost. Za prvé je pro nás první taková v České republice, za druhé dlouhodobě vnímáme kam a jak rychle se DPO technicky posouvá, i proto jsme rádi, že se k tomuto procesu můžeme také připojit,“ říká zástupce společnosti Scania Lukáš Martinů.

Dvoupodlažní autobusy budou zhruba čtyři metry vysoké, klimatizované a s wi-fi připojením v obou patrech. Pohon na CNG zajistí nejen ekologický, ale také ekonomický provoz. DPO bude tyto autobusy nasazovat na speciální lince mezi ZOO a Dolní oblastí Vítkovice.

„Ostrava se stala turistickou destinací. Dolní oblast Vítkovice patří mezi vůbec nejnavštěvovanější místo v Česku. A neméně populární je i ostravská ZOO. V dopravním podniku chceme na tento trend zareagovat a věříme, že naše nové dvoupodlažní autobusy tato atraktivní místa nejen dobře propojí, ale že se samy stanou vyhledávanou turistickou atrakcí,“ říká předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

Dvoupodlažní autobusy Scania se mají v ostrém provozu objevit od 1. července 2020. Jezdit by měly na speciální lince 88 o víkendech a státních svátcích v Česku a Polsku. V ostatních dnech budou nasazovány, dle potřeby i na jiných linkách.

Zdroj: Scania Czech Republic s.r.o.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Radon
| 7. 12. 2019
Neni efektivnejsi pouzivat jednu znacku? Kvuli servisu a nahradnich dilu?
dva ? :D
| 7. 12. 2019
no na zkousku dobre asi :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku