Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania dodala první dvoukloubové autobusy pro Brazílii

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 3. 2019 • 21:07
3
Společnost Scania ve spolupráci s výrobcem karoserií Caio připravila velkokapacitní dvoukloubové autobusy, které míří k dopravci v brazilském městě Curitiba.

Společnost Scania zahájila dodávky svých prvních dvoukloubových autobusů pro brazilské město Curitiba, patřící od sedmdesátých let dvacátého století k průkopníkům v oblasti systému Bus Rapid Transit (BRT).

Město Curitiba nedávno spustilo program na obnovu svého vozového parku BRT a dvouklobové autobusy na podvozcích Scania jsou postaveny přímo na míru jeho požadavkům.

Vozidla míří do vozového parku společnosti Viação Cidade Sorriso, modernizující v současnosti svou flotilu, kterou tvoří 246 autobusů.

BRT v Curitibě, který tato společnost obsluhuje, tvoří 80 kilometrů autobusových linek a je využíván zhruba 80 % cestujících ve zdejší hromadné dopravě osob, což představuje více než půl milionu pasažérů denně.

Společnost Scania ve spolupráci s výrobcem karoserií Caio připravuje pro město Curitiba a jeho BRT dvoukloubové autobusy F 360 HA. Tato vozidla mají motor o výkonu 265 kW a točivém momentu 1850 N.m umístěn vpředu a konfiguraci podvozku 8x2. Přepravní kapacita je 160 cestujících.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku