Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania poskytuje kabiny nákladních vozidel pro nácvik vyprošťování

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 8. 2018 • 22:41
4
Vozidla značky Scania vynikají vysokou mírou bezpečnosti, ale i jejich řidiči se mohou při nehodě dostat do situace, kdy zůstanou uvězněni v kabině. Právě za účelem jejich rychlé záchrany mohou hasiči využívat pro nácvik kabiny přímo od výrobce.

Scania koncem srpna roku 2016 oficiálně představila novou generaci těžkých nákladních vozidel oceněnou následně prestižním titulem International Truck of the Year 2017.

Již při premiéře svých nových zástupců uvedla švédská společnost, že se jedná o její dosud největší investici do nových produktů a služeb v celé její 125 let dlouhé historii. Celkem bylo investováno 20 miliard švédských korun.

Vývojové práce na nové generaci vozidel značky Scania trvaly deset let a podílelo se na nich téměř 4000 pracovníku z celkového počtu 18.000 zaměstnanců pracujících ve Švédsku.

Scania má nyní kompletní paletu těžkých nákladních vozidel nové generace a prototypy, které byly využívány při jejich vývoji, mohou namísto likvidace posloužit záchranářům při výcviku.

Hasičským jednotkám ve Švédsku a Norsku jsou ve výcvikových centrech k dispozici kompletní kabiny prototypů nové generace nákladních vozidel značky Scania, které svým provedením plně odpovídají sériovým vozům. Hasiči si na nich díky tomu mohou vyzkoušet vyprošťování osob zaklíněných v interiéru.

Scania poskytuje pro výcvik kabiny včetně interiérů a hasiči mají díky tomu skutečně kompletní přípravu pro záchranu řidičů z kabin těžkých nákladních. Na prototypových kabinách si mohou navíc vyzkoušet nejúčinnější postupy jejich otevření za pomoci vlastní vyprošťovací techniky.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud