Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania spustila soutěž o nákladní vozidlo v hodnotě 100 tisíc eur

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 10. 11. 2018 • 02:28
23
Zobrazit náhledy (23)
Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania
Společnost Scania připravila pro řidiče nákladních vozidel všech věkových kategorií soutěž Scania Driver Competitions (SDC) 2018-19.

Pro společnost Scania je řidič tím nejdůležitějším faktorem pro bezpečnost silničního provozu a hospodárnost dopravy. Soutěž SDC klade největší důraz na životní prostředí, bezpečnost a úsporu paliva, a zároveň se snaží přilákat další generaci nových řidičů.

„Společnost Scania se snaží poskytovat udržitelné dopravní řešení a velký důraz klade také na samotné řidiče,“ uvádí Erik Ljungberg, senior viceprezident a vedoucí oddělení vztahů se zákazníky ve společnosti Scania.

„Vždy jsme usilovali o uspořádání soutěže, v níž změří řidiči své dovednosti, které jsou důležité pro povolání v oboru dopravy. Úspora paliva, bezpečnost a manévrování jsou přesně ty schopnosti, které musí vítěz zvládnout, aby mohl také ovládnout samotné evropské finále Scania Driver Competitions,“ dodává Erik Ljungberg.

Pro letošní ročník byla odstraněna věková hranice, kvůli které se mohli do klání zapojit jen ti, kterým bylo maximálně 35 let. Nyní tak mohou poměřit své dovednosti všichni řidiči nákladních vozidel bez ohledu na jejich věk.

Další novinkou je, že do národního finále se již kvalifikovalo osm nejlepších řidičů ze soutěže Scania CO2NTROL CUP 2018. Hodnoceni byli po dobu tří měsíců prostřednictvím dat z portálu Scania Fleet Management (FMS) a údajů z vozidla (Scania Driver Support).

Protože se v národním finále utká celkem 15 řidičů, zbývá ještě obsadit sedm míst. Od začátku listopadu se mohou řidiči na stránce www.scania.cz/sdc registrovat do on-line vědomostního testu.

Na základě odpovědí pak bude vybrána právě sedmička nejlepších. Národní finále proběhne 27. dubna 2019. Vítěz postoupí do evropského finále ve Švédsku, pořádaného 25. května 2019, v němž bude mít šanci bojovat o 100.000 eur určených na nákup nového vozidla značky Scania.

Účastníci národního finále budou muset prokázat své dovednosti v oblasti defenzivní a úsporné jízdy, kontroly vozidla před jízdou, zajištění nákladu, likvidace požáru a první pomoci.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku