Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania Van Hool Exqui.City: Autobus s vizáží tramvaje (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 22. 11. 2014 • 20:25
9
22
Zobrazit náhledy (9)
Scania Scania Scania Scania
Scania ve spolupráci s Van Hool představila koncept autobusu s plynovým motorem pro městské linky a vyhrazené linky Bus Rapid Transit.

Švédský výrobce nákladních vozidel a autobusů Scania spojil síly se známým belgickým výrobcem autobusů, společností Van Hool, a výsledkem této spolupráce je autobus pojmenovaný Exqui.City. Ten na první pohled zaujme kloubovou karoserií, připomínající svým designem a některými řešeními v prostoru pro cestující moderní tramvaje.

Autobus je primárně orientován na cestující s předplacenými jízdenkami a pracoviště řidiče je proto umístěno v samostatném oddílu, který lze vybavit prosklenou přepážkou. Velkoplošná okna se starají o světlý a vzdušný interiér a dokonalý výhled do všech směrů.

Nízkopodlažní interiér s nástupní výškou 320 mm, do nějž cestujícím umožňují přístup čtyři páry dveří, je řešen velkoprostorově a disponuje velkými plochami pro dětské kočárky, invalidní vozíky i stojící cestující.

Počet míst k sezení závisí na uspořádání interiéru podle požadavků provozovatele vozidla. Sedadla jsou namontována na konzolách a všechny plochy jsou dokonale rovné a hladké, což zaručuje bezproblémové čištění.

K pohonu autobusu Exqui.City slouží v zádí vozidla uložený motor Scania Euro 6, který může spalovat zemní plyn nebo bioplyn. K výhodám této pohonné jednotky s výkonem 235 kW a točivým momentem 1500 N.m patří podle výrobce její vysoká účinnost a nízká spotřeba paliva. Velké 1470litrové nádrže na střeše více než postačují pro celodenní provoz.

Agregát je propojen se šestistupňovou převodovkou ZF Ecolife s integrovaným retardérem a přes kuželové soukolí pohání zadní portálovou nápravu.

Témata
23. 11. 2014 20:32
Re: Dizajn
:yes: Dík.
23. 11. 2014 20:28
Re: Dizajn
Nesklamal si. Žiaľ.
Avatar - Norge
23. 11. 2014 09:36
Re: Scania a VH
.. :yes:

[odkaz]

alebo priamo :

[odkaz]
Avatar - Norge
23. 11. 2014 09:30
Re: Dizajn

Kabina je ok, a naozaj premyslena :yes:
.. : [odkaz]

Z predstavenia vo Svedsku s komponentami a prislusenstvom Scania :
[odkaz]
23. 11. 2014 01:24
Re: Dizajn
Blahoslavení chudobní duchom...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud