Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Seat Leon ST Cupra R: Ještě okořeněnější kombík dorazí už příští rok

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 21. 11. 2017 • 00:38
59
28
Zobrazit náhledy (59)
Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon Seat Leon
Ještě výkonnější Leon ST Cupra R s pohonem všech kol již existuje, ve velkém se jej máme dočkat již za pár měsíců.

Španělská automobilka aktuálně nabízí Leon Cupra R s výkonem 310 koňských sil, jde však o limitovanou edici 799 kusů a navíc karosářské provedení hatchback. Vyznavači rodinných kombíků se musí spokojit s maximem v podobě dvoulitrového TSI s výkonem 300 koní, jež se páruje s manuálem či automatem a dostupný je i pohon všech kol.

Už brzy by ale nabídka mohla být obohacena o ještě ostřejší provedení zvané Leon ST Cupra R. Přeplňovaný čtyřválec by v kombinaci s pohonem všech kol a samočinným ústrojím DSG produkoval výkon 335 koňských sil.

O projektu se rozhovořil Wayne Griffiths, šéf prodeje a marketingu značky Seat. Prozradil, že výkonnější prototyp již existuje, kromě silnějšího motoru má výfuky od ABT a dvacetipalcové obutí. Auto je lakováno v černé barvě a má měděné detaily, obdobně jako hatchback Cupra R. Výčet změn pokračuje v interiéru, kde nalezneme třeba vyspělejší audio.

Griffiths v jednom z rozhovorů popíchl i konkurenci. Uvedl, že zatímco zájemci o Audi RS či BMW M si mají potřebu něco dokazovat, kupující Cupry touží po výkonu a skvělých jízdních vlastnostech. Dále uvedl, že v oblasti stylových a rychlých aut vidí na trhu značné mezery.

„Až tohle auto lidé uvidí na silnici, skočí po něm,“ slibuje zástupce automobilky Seat s tím, že první kusy dorazí do showroomů již v příštím roce. Znovu se oživila i spekulace o decentnějších úpravách zvaných Cupra Line, které by mohlo kromě nové Ibizy či Atecy dostat i velké SUV, jehož jméno se snad konečně dozvíme v příštích dnech.

Související články

Témata
Avatar - JDM
22. 11. 2017 13:04
Re: Zase tie kone
je to detailík bhp je naměřený výkon v hp stejně jako PS ... moje impreza měla 160kw což je 218 ps
22. 11. 2017 12:54
Re: sportovni kombik
Úsměvná je hlavně ta představa, jak automobilky dělají karosářskou variantu (kombi) jen kvůli ČR a SK. Opravdu to někdo může myslet vážně?
22. 11. 2017 12:51
Re: sportovni kombik
Takže rychlé SUV ano, ale rychlý kombík ne? >:D
22. 11. 2017 12:48
Re: sportovni kombik
Když se chce, tak to jde (předpokládám, že myslíš kola uvnitř). Jo, kdybys chtěl převážet motorku, to by chtělo nějakou "sportovní dodávku"; na to jsou kupé atd. krátká. ;-) Ale nic proti rychlým kombi. Nebo SUV. Každému dle jeho chuti.
22. 11. 2017 12:41
Re: Zatím jen spekulace
Proč? Je normální, že má Leon silnější motor než Golf. Hlavní rozdíl byl, že Cupry byly předokolky a R byl čtyřkolka. Bylo to zřejmě i tím, že Seat patřil pod Audi. Teď je to uspořádání trochu jiné. Vem si, že i minulá generace Leonu končila na 228 kW.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku