Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šéf evropského Fordu se vrací k VW. V německém koncernu už má dlouholeté zkušenosti

Daniel Fuglevič
Diskuze (18)

Otěže elektrické budoucnosti Fordu v Evropě bude muset převzít nový vedoucí. Nástupce však značka ještě neoznámila.

Evropská divize Fordu ztrácí po dvou letech u funkce svého generálního ředitele a předsedu představenstva Martina Sandera. Ostřílený manažer s dlouholetými zkušenostmi v automobilovém průmyslu totiž přechází zpátky k VW Group, pod jehož střechou pracoval na různých pozicích už v minulosti. Tentokrát nastoupí k německému výrobci od 1. července jako nový člen představenstva pro prodej, marketing a poprodejní služby osobních vozů Volkswagen.

Video se připravuje ...

U Fordu vedl Sander evropskou divizi osobních vozů od roku 2022 a rovněž byl v čele oddělení zodpovědného za elektrifikaci současné modelové nabídky. Pod jeho dohledem tedy Ford uvedl první v Evropě produkovaný elektromobil, nejnovější Explorer, jehož výroba započala před pár dny a který zanedlouho doplní na lince v Kolíně nad Rýnem další elektrický model – crossover údajně nesoucí jméno Capri.

Náhradu na uvolněné místo u Fordu zatím automobilka neoznámila. Na nové pozici u Volkswagenu ovšem nahradí Sander dosavadní vedoucí Imeldu Labbé, která opouští automobilku z osobních důvodů v rámci plánu odchodu do důchodu. Ve Wolfsburgu tak bude Sanderovi přímým nadřízeným generální ředitel Volkswagenu Thomas Schäfer.

U koncernu VW má nicméně vystudovaný německý inženýr již pětadvacetileté zkušenosti. Například u Audi zastával Sander řadu různých manažerských pozic v Severní Americe i v Evropě. Mezi ně patřily pozice senior viceprezidenta prodejů pro Evropu, Německo, Ameriku i Velkou Británii.

Daniel Fuglevič
Diskuze (18)

Doporučujeme

9. 6. 2024 15:45
Re: Trojsky kon sa vracia domov
No a podobne je to u Renaultu, kam prisel de Meo od Seatu... 🤣
Avatar - W.O. PRSCLEY
9. 6. 2024 15:35
Re: Držme mu palce
hi hi hi hi hi :-[]
Avatar - jersey.se
9. 6. 2024 08:39
Držme mu palce
Třeba přivede na buben i elektrickou divizi VW.
Avatar - Ozzman
8. 6. 2024 10:34
Re: Odpovědný za BEV u Fordu
Amarok 2. je zrovna Ford.
Avatar - Mokrous
8. 6. 2024 10:34
Re: Odpovědný za BEV u Fordu
Až na to, že to je spíš k pláči...