Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šéf Fiatu Marchionne: Alfa Romeo není na prodej

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 26. 8. 2010 • 12:19
3
167
Italská automobilka Fiat nemá v úmyslu prodat svou luxusní značku Alfa Romeo. Uvedl to dnes generální ředitel společnosti Sergio Marchionne poté, co se v německém tisku objevily spekulace, že o značku má zájem německá automobilka Volkswagen.

Jeden z vedoucích představitelů Volkswagenu podle pondělní zprávy časopisu Automobilwoche uvedl, že převzetí značky Alfa Romeo by podpořilo růstovou strategii německého podniku. "Kdyby byl takovýto poklad k mání, nemohli bychom příliš dlouho čekat," citoval list nejmenovaného představitele VW. Marchionne dnes nicméně možnost prodeje značky Alfa Romeo opětovně odmítl. "Řekl jsem, že ji neprodám," prohlásil.

Marchionne rovněž potvrdil, že automobilka Fiat by při zveřejnění výsledků za třetí čtvrtletí mohla zlepšit výhled pro celý letošní rok. Dodal, že třetí čtvrtletí se vyvíjí "docela dobře" navzdory slabé poptávce na evropském automobilovém trhu. Ve druhém čtvrtletí firma hospodařila s čistým ziskem 113 milionů eur (téměř tři miliardy Kč) po ztrátě 179 milionů eur před rokem.

Fiat v loňském roce vytvořil alianci s americkým výrobcem automobilů Chrysler, který v červnu opustil bankrotový režim. V současnosti vlastní Fiat v americkém podniku pětinový podíl a ovládá jeho vedení.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě. Automobilka koncem loňského roku koupila 49,9 procenta v německém výrobci sportovních vozů Porsche za 3,9 miliardy eur (téměř 100 miliard Kč). Porsche by se mělo v příštím roce stát desátou značkou skupiny Volkswagen, jejíž součástí je rovněž česká Škoda Auto.

Témata
31. 8. 2010 18:54
Re: Špagety se vaří...
Jo, máš pravdu, alfu jsem nikdy neměl a mít nebudu... :-) Jinak o mně víš kulový a to samý máš v hlavě >:-[]
28. 8. 2010 23:14
Re: Fiat expanduje :)
Nuž, ktovie, či sa v tej reklame pochválili, o aké auto pôvodne ide... Príde nejaký Kórejec zo severu do Európy, a bude si myslieť, že Taliani sú špióni a ukradli im ich voz...
Chcelo by to preklad toho komentára. Nemáme tu nejakého znalca kórejčiny?
28. 8. 2010 17:12
Re: Špagety se vaří...
z tvojho´príspevku´ sála namyslenosť,krátkozrakost a hlúpost. Bojíš sa nepoznaného ako typický sedliak. Ak nemaš skusenosti a vedomosti, thak sa radšej vyjadruj aspon do takej miery do akej si schopný a zbytočne sa tu nezhadzuj. :-!
28. 8. 2010 14:49
Re: Špagety se vaří...
Ani nemysli, tak to prostě je...společenský staus quo :-)
28. 8. 2010 14:46
Re: Špagety se vaří...
>:D >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud