Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šéf Rolls-Royce se rozpovídal o aktuální modelové řadě. Dočká se Cullinan sourozence?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 27. 6. 2018 • 10:56
32
Zobrazit náhledy (32)
Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan Rolls-Royce Cullinan
Lídr luxusní automobilky Rolls-Royce se rozpovídal o aktuálním modelovém portfoliu značky. V brzké budoucnosti žádné výrazné kroky nechystá.

Modely Phantom, Ghost, Wraith a Dawn doplnil před časem v portfoliu automobilky Rolls-Royce sportovně-užitkový vůz jménem Cullinan. Lidr značky Torsten Müller-Ötvös nyní uvedl, že rozšíření nabízené palety neplánuje. Zatímco jiné automobilky nabízí stále více SUV, mezi zájemci o „ultraluxusní“ auta prý není dostatečná poptávka.

Když se ho zástupci britského Autocaru zeptali, zdali by Rolls-Royce mohl postavit další SUV, bez rozmýšlení odpověděl: „Ne, určitě ne. Nikdy neříkej nikdy, ale v současné době neplánujeme naši modelovou sestavu rozšiřovat,“ uvedl.

Britskou značku vyhledává absolutní světová smetánka a tak tomu má zůstat i v letech příštích. „Naší strategií je udržet se na špici průmyslu, což s sebou přináší i vysoké cenovky. Nechceme získat vyšší objemy na úkor nižší ceny,“ vysvětlil v jednom z rozhovorů.

Müller-Ötvös dále uvedl, že počáteční zájem o nové SUV Cullinan překonal veškerá očekávání, zákazníci jej dokonce označují jako brilantní auto.

V segmentu skutečně luxusních SUV zatím zájemci nemají příliš mnoho možností. Za pár let by se nabídka mohla rozrůst minimálně o jeden kousek – značka Lagonda pod křídly společnosti Aston Martin představila koncept sportovně užitkového vozu pro rok 2021. I k tomu se šéf Rolls-Royce vyjádřil: „Je to jen náčrt. Nemohu říct nic víc. Cullinan je skutečný.“

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku