Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Servisní a garážová technika: Největší STK

AutoProfi AutoProfi 19. 12. 2013 • 13:31
8
8
Zobrazit náhledy (8)
Jámový zvedák o nosnosti dvě tuny je posuvný ve všech směrech Abarth Abarth
V Plzni vyrostla největší stanice technické kontroly v Čechách. Hlavním dodavatelem vybavení se stala společnost Maha Consulting.

Objekt společnosti Plzeňská STK používá nejmodernější technické vybavení na dvou linkách pro nákladní a šesti linkách pro osobní automobily. Nově otevřený komplex je schopen na pěti pracovištích nabídnou kromě technické kontroly také emisní měření všech vozidel včetně CNG a LPG, montáž s ověřováním i opravami tachografů pro užitková vozidla. Nechybí ani drobný prodej zahrnující například žárovky či plakety do německých nízkoemisních zón. K dispozici je velký počet parkovacích míst pro osobní i nákladní vozidla a ojedinělá relaxační zóna s jezírkem pro klienty.

Jedenáctiletý vývoj

Nový objekt tvoří jednu z největších stanic měření emisí v Česku. Od založení společnosti Plzeňská STK v roce 1992 byl postupně vybudován nepřehlédnutelný komplex na jednom místě. Pro technické vybavení linek STK oslovil majitel společnost Maha Consulting, která se zúčastnila výběrového řízení. Vzájemná spolupráce začala v roce 2009, kdy plzeňská firma stála před rozhodnutím vybudovat moderní dvoulinku STK pro osobní vozidla. Maha Consulting, která zastupuje renomovaného německého výrobce Maha Maschinenbau Haldenwag, navrhla řešení a poskytla kompletní technický servis včetně předprojekční přípravy. Právě technické řešení a odborná spolupráce rozhodly o získání zakázky.

Vybavení

K vybudování dvou linek byly zvoleny dvě zkušebny brzd typu IW2 Eurosytem řízené počítačovou technikou, dva hydraulické detektory vůlí typ PMS 3/2, dva jámové zvedáky 2 t a dvě odsávací kolejnice s vratnou dráhou vedle sebe pro odsávání výfukových plynů.

Během tříletého provozu osobní dvoulinky poskytovala Maha Consulting plný technický i obchodní servis. Na základě této bezproblémové a vzájemné spolupráce byla společnost vyhodnocena jako spolehlivý partner a v loňském roce oslovena k další spolupráci při výstavbě nové haly. Firma Plzeňská STK začínala budovat čtyřlinku STK. Dodávka zařízení zahrnující čtyři zkušebny brzd typ IW2 Eurosystem řízené počítačovou technikou, čtyři hydraulické detektory vůlí typ PMS 3/2 vybavené unikátní bezkabelovou rádiovou ovládací lampou, čtyři jámové zvedáky 2 t a čtyři odsávací kolejnice sebe pro odsávání výfukových plynů se uskutečnila letos v březnu.

Jedenáct vjezdů

V celém areálu se nachází více než deset vjezdů s vozidly k provedení služeb. Pro nákladní vozy jde o dva vstupy k technické kontrole, další pár k emisní kontrole a ověřování tachografů. Pět průjezdných stání slouží k technickému prověření osobních automobilů, jedno k jejich evidenční kontrole, další pak k prověření emisí s konvenčními palivy, samostatný příjezd mají emise LPG a CNG.

Dodavatel pro Sally Truck

Firma Maha se loni stala generálním dodavatelem obrovského servisního místa Sally Truck pro nákladní vozy. U prvního sjezdu dálnice D8 vznikl komplex s tehdy nejmodernějším vybavením v rámci České republiky. Každé ze šesti stání je určeno pro jízdní soupravu či dvě nákladní sólo vozidla. Pod podlahou čtyř stání se skrývají čtyři čtyřpístové zvedáky, které díky celkové nosnosti 56 tun dovolují zvednout i zcela plnou cisternovou soupravu pro převoz pohonných hmot mající výjimku na celkových padesát tun. Bezpečnost zdvihu každé zvedáku je zajištěna dvěma hlavními a jedním zabezpečovacím pístem. U každého zvedáku vidíme přípravky – zvedací traverzy a nástavce pro opření o podvozek. Místo pod zvednutým vozidlem je obdivuhodné a mechanici mohou snadno kamkoliv k podvozkovým částem soupravy.


Témata
19. 12. 2013 18:24
Re: Vodič = dojná krava
Muze byt, ja byl na stk dejme tomu 10x a nikdy jsem uplatek nedal a ani mi nebylo naznaceno, ze bych mel dat.
19. 12. 2013 18:23
Re: Vodič = dojná krava
Protoze stat je opravdu, ale opravdu spatny hospodar, jak by rekl jeden nejmenovany byvaly ministr financi, premier a prezident ;-)
U nas jezdi sroty i tak, bez stk by to bylo jeste horsi a na stk mam cas jeste vice nez 3 roky >:D
19. 12. 2013 17:17
Re: Vodič = dojná krava
Pokud tě nenechal projít tak musíš opakovanou stk dělat na stejném místě nebo ne?
Avatar - beibej
19. 12. 2013 15:17
stk a emise jsou super
hlavně pro lidi s nízkým nájezdem. Při takovejch 6000 ročně tam jsou častěji než v servisu na prohlídky. Možná než na čas by to mělo být na nájezd.
Avatar - zobak
19. 12. 2013 10:07
Re: Vodič = dojná krava
Na naší stk neprojdete i s novým autem,kde po čtyřech letech provozu bylo najeto pouze 18000km! Protože ta socka technik prostě chce nějakou peněžní pozornost a o tom je celá stk! Vyhodil mě se čtyřletým vozem,jen proto,že nedostal do kapsy! Jel jsem tedy jinam a tam žádnou závadu nenašli a bez úplatku! Vítejte v Českém bordel státě! :-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku