Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Silniční monopost BAC Mono se loučí speciální edicí. Nová generace míří do Ženevy

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 2. 2020 • 19:01
6
Zobrazit náhledy (6)
BAC Mono One

První generace silničního monopostu značky BAC odjíždí ze scény a její poslední provedení představuje exkluzivní Mono One Edition. Nástupce se na sebe nenechá dlouho čekat a jeho premiéra se má odehrát během autosalonu v Ženevě.  

Společnost Briggs Automotive Company Ltd. (BAC) byla založena v roce 2009 v Liverpoolu a o dva roky později představila svůj jednomístný sportovní stroj, který dodnes figuruje v její nabídce pod označením Mono.

V roce 2015 se na Festivalu rychlosti v Goodwoodu tento vůz představil v modernizovaném provedení s novým motorem o objemu 2,5 litru a výkonu 227 kW (309 k) a na podzim stejného roku bylo uvedeno speciální provedení BAC Mono Marine Edition.

Festival rychlosti v Goodwoodu v roce 2016 se stal místem světové premiéry pro nová karbon-kompozitová kola a na festivalu Science in the City, pořádaném v červenci stejného roku v Manchesteru, se BAC Mono představil s další novinkou v podobě zadních blatníků z grafenu výrazně snižujícího hmotnost.

Začátkem roku 2017 o sobě dala malá britská automobilka vědět prostřednictvím akce pojmenované Mono Ice Driving Expirience, jejíž první ročník se uskutečnil na zamrzlých švédských jezerech. Na jaře roku 2019 pak byl odhalen v pořadí stý exemplář, který byl připraven přímo pro zákazníka.

Historie první generace silničního monopostu značky BAC se nyní uzavírá prostřednictvím Mono One Edition, kterou zastupují pouhé tři exempláře. Tato výjimečná vozidla mají představovat nejvzácnější zástupce první generace modelu Mono.

Trojice vozů BAC Mono One Edition navíc není identická, ale liší se a každý z vozů má jiné barevné provedení. Ta nesou označení Iconic White, Carbon Black a Neon Red. Všechny tři monoposty však spojuje monokok a povrchové panely karoserie z uhlíkových vláken, karbon-kompozitová kola a loga na bocích, která byla navržena pouze pro tyto vozy.

Technika se nemění a i zde slouží k pohonu atmosférický čtyřválec o objemu 2,5 litru a výkonu 227 kW (309 k), který vozu o hmotnosti pouhých 580 kg poskytuje nadprůměrné dynamické schopnosti.

Nástupce původního BAC Mono se má představit již začátkem března roku 2020 a to během 90. ročníku autosalonu v Ženevě, jehož se společnost Briggs Automotive Company Ltd. zúčastní.

Zdroj: Briggs Automotive Company Ltd.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud