Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Singer musel stáhnout dobrodružný koncept ACS, důvodem je logo Porsche

Ondřej Mára Ondřej Mára 10. 3. 2021 • 07:33
66
Zobrazit náhledy (66)
Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS Singer ACS

Po stížnosti právního oddělení automobilky Porsche musela společnost Singer stáhnout ze svých webových stránek i sociálních sítí snímky unikátního dobrodružně laděného konceptu ACS.

Není to tak dlouho, co se společnost Singer Vehicle Design, známý úpravce vozů Porsche, pochlubila unikátním konceptem dobrodružně laděného Porsche 911 ACS (All-terrain Competition Study). Vzniknout měly pouze dva kusy, přičemž oba poputují k jednomu movitému zájemci. Výrobce však nevylučoval výrobu dalších, tedy pokud se objeví dostatečná poptávka.

Vůz si po své lednové premiéře získal ohromnou pozornost po celém světě a bylo téměř jasné, že se ještě nějaký zákazník objeví. Kolegové z CarScoops si však během minulého týdne všimli, že koncept poněkud nečekaně zmizel jak ze sociálních sítí, tak z webových stránek společnosti Singer. Důvodem by přitom měla být stížnost automobilky Porsche.

video

Právní oddělení známého výrobce sportovních vozů prý totiž není úplně nadšené z několika nápisů Porsche, které výrobce umístil na karoserii. Do vyřešení celé záležitosti proto právní oddělení Porsche požádalo společnost Singer, aby stáhla všechny snímky vozu. Ve vyjádření pro CarScoops pak tiskový mluvčí Porsche ke sporu uvedl následující.

Jsme rádi, že máme rostoucí základnu Porsche nadšenců. Pomáhají nám zajistit, že mnoho strojů Porsche, původně vyrobených před desítkami let, zůstává na silnicích a stále dělají radost. Současně však máme povinnost zajistit, že produkty Porsche – námi navržené i zkonstruované – budou jasně a snadno identifikovatelné. A to od drobných komponent a kusů oblečení nesoucích naše jméno, až po celé automobily. Toho dosahujeme tak, že dovolujeme nést jméno Porsche pouze produktům, které přímo vyrábíme nebo licencujeme.

Kolegové z CarScoops se pokoušeli kontaktovat i společnost Singer, avšak neúspěšně. Již z vyjádření Porsche je však patrné, že hlavním problémem bude několik nápisů Porsche umístěných různě na karoserii modelu ACS. Je tedy pravděpodobné, že vůz bude těchto nápisů zbaven a znovu nafocen. Ani to by však nemuselo být úplně snadné.

Zatímco odstranění výrazného nápisu Porsche na zádi nejspíš nebude tak náročné, další nápis Porsche se objevuje v oplastovaném krytu prahů, který tak nejspíš bude muset zbýt znovu navržen a vyroben. Unikátní koncept navíc zdobí i logo automobilky na kapotě.

Připomeňme, že Singer 911 ACS vznikl na vyztužených základech modelu 964 a jeho karoserie odkazuje na modely Porsche 959 a Safari 911. Pod kapotou je uložen 3,6litrový plochý šestiválec o výkonu asi 450 koní, spojený se sekvenční pětistupňovou převodovkou, která posílá výkon na systém pohonu všech kol se třemi samosvornými diferenciály.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku