Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda: 650 Octavií vozí sportovce a hosty na olympiádě v Pekingu

Ondřej Láník Ondřej Láník 14. 8. 2008 • 05:25
4
4
Skupina VW je jedním z velkých partnerů letošních olympijských her, a tak nepřekvapí, že zajišťuje především logistiku tisíců hostů a organizátorů olympiády. Z celkových 5000 automobilů, které dala skupina organizátorům k dispozici, má 650 značku Škoda.

Letos se v rámci skupiny VW stala Škoda Auto oficiálním automobilovým partnerem XXIX. Olympijských her v Pekingu. Celkem 650 vozů Škoda Octavia (v čínské verzi Octavia Mingrui) je k dispozici organizačnímu výboru olympijských her na zajištění transferu pro sportovce a jejich doprovod. Volkswagen v tiskové zprávě uvádí, že vozy jsou dodány v provedení plnícím emisní normu Euro 4, jak tomu je v případě čínských Octavií se bohužel nepodařilo zjistit.

Skupina Volkswagen připravila pro návštěvníky olympijských her pavilon nazvaný „Olympic Show Case“, který se nachází nedaleko „Ptačího hnízda“. Zde mohou návštěvníci více poznat současnost značky Škoda i její historii; například prostřednictvím vozu Škoda Popular „Monte Carlo“ nebo vozu ze současné produkce automobilky v Číně, Octavie Mingrui.

Po skončení olympijských her budou vozy Škoda Octavia sloužit také účastníkům paralympijských her, jejichž je Škoda Auto také oficiálním automobilovým partnerem.

Témata
Avatar - gld
14. 8. 2008 14:55
Re: jestli jsou tam škodky v Euro4, tak jim tam vlastně čist
výfukové plyny sou vedeny phřímo do kabiny řhidiče..tenhle systém se již v phraxi osvědčil

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku