Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Citigo nyní i s robotizovanou převodovkou ASG

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 30. 8. 2012 • 19:48
63
60
Zobrazit náhledy (63)
Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo
Automobilka Škoda zahájila prodej vozů Citigo s automatickou robotizovanou převodovkou, příplatek je 12.500 Kč.

Nová robotizovaná převodovka může být objednána pro obě motorizace, tedy jak pro tříválec 1,0 MPI o výkonu 55 kW, tak pro jeho slabší mutaci s 44 kW. V ceníku ji najdeme u všech tří stupňů výbavy, lze tedy dokoupit i pro nejnižší Active.

Vozy vybavené robotizovanou převodovkou se mohou pochlubit nižší spotřebou paliva při laboratorním měřícím cyklu, v rámci kombinovaného cyklu jde o úsporu jedné až dvou desetin litru na 100 km. Nevýhodou je až o devět desetin horší zrychlení z klidu na 100 km/h, nejvyšší rychlost i hmotnost modelů s automatickou převodovkou se neliší.

Související články

Robotizovaná převodovka ASG nabízí řidiči volbu mezi automatickým a manuálním režimem řazení. V automatickém režimu se ASG chová jako klasická samočinná převodovka. Na kulise voliče řidič najde režim „D“ (pro jízdu vpřed), „N“ (neutrál) a „R“ (pro jízdu vzad). Volba rychlostních stupňů v automatickém režimu probíhá s ohledem na

dosažení co nejnižší spotřeby paliva.

Pro Citigo Active se robotizovaná převodovka dodává výhradně v kombinaci se systémem ESP za 17.500 Kč, pro Ambition a Elegance, které mají ESP standardně, pak za 12 500 Kč. Nejlevnější Citigo s automatickým řazením tak lze pořídit za 207.400 Kč.

Témata
2. 9. 2012 22:39
Robot
Aj keby sa to auto predavalo so soferom v papuckach, aj tak to ostane neuveritelne hnusna skatula, ako zvonku, zvnutra, tak aj na dotyk a pouzivanie, co nema konkurenciu.
To si kupi len cvok.
Avatar - 1975ak
1. 9. 2012 16:01
ROBOT Škoda
Furt jste se dohadovali jak vypadá ta převodovka. Tady je [odkaz] . Vypadá to že se to škodovákům povedlo se 2 motorkama - jeden spojka jeden vidličky.
Avatar - Katikakus
1. 9. 2012 10:11
Re: neodpustím si to
Koukam, ze si rikas o ban, ty hlupaku! 8-s :no:
31. 8. 2012 19:49
Re: neodpustím si to
JEDINÝ NESMYSLY ZDE PÍŠEŠ TY CIKÁNSKEJ BLBÍSKU.
31. 8. 2012 17:00
Re: ROBOTizovaná
Od MM není. Proč tak předbíháš když nevíš?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku