Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda dodá policistům a dalším státním institucím 1.441 aut. Budou to Scaly a Fabie

David Bureš David Bureš 4. 1. 2020 • 18:25
35
22
Zobrazit náhledy (35)
Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia

Ministerstvo vnitra chce ušetřit, a tak zadalo jednu velkou zakázku na nákup automobilů pro různé instituce. Nová auta tak vedle policie dostane třeba i národní archiv.

Domácí Škoda Auto zvítězila v další zakázce na dodávku nových automobilů pro státní instituce. Ministerstvu vnitra a dalším státním organizacím dodá celkem 1.441 automobilů v celkové výši 405.704.884 korun. Vyplývá to ze zveřejněného kontraktu v registru smluv, o němž jako první informoval server Zdopravy.cz.

Z podepsané dohody vyplývá, že Škoda státním institucím dodá tři modely – kompaktní hatchback Scala, malý hatchback Fabia a malý kombík Fabia Combi. Scala bude dodána v 640 exemplářích, Fabia v 630 kusech, 171 kousků připadne na Fabii Combi.

V prvním případě půjde o vozy v akčním modelu Ambition Top s tříválcem 1.0 TSI (85 kW) pod kapotou a pětistupňovým manuálem, Fabie budou v akční verzi Active Top s motorem 1.0 TSI (70 kW). Ve výbavě tak ve všech případech nechybí klimatizace, tempomat, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, rádio s Bluetooth nebo rezervní kolo.

Automobily primárně poputují na krajská ředitelství České policie a Hasičského záchranného sboru. Část z nich ale zamíří také k Národnímu archivu, Moravskému zemskému archivu v Brně nebo do pražské Policejní akademie.

Z toho vyplývá, že část automobilů bude v civilním provedení. Konkrétně půjde o 40 kusů Scaly, 30 Fabií a všechny Fabie Combi. Zbytek vozidel bude vybaveno výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, konkrétně svítidly v modročerveném provedení, s majákem na střeše s magnetickým uchycením a přídavnými doplňkovými výstražnými svítidly.

Ministerstvo se vypsáním jedné velké zakázky pro různé státní instituce rozhodlo ušetřit. Nákupem tolika aut dojednalo nižší cenovku, průměrná cena za jedno auto v zakázce činí 281.543 korun bez DPH. Vozy budou předány během tří let.

Související články

Témata
Avatar - speedfred
5. 1. 2020 13:44
Re: Tak hlavně,...
Tak nejakým úradníkom po meste by určo stačil aj hybrid,a myslím že by to bolo lepšie ako nejaký R3 motor. Nesmieš byť stále taký staromódny (prepáč za ten výraz).
5. 1. 2020 10:26
Re: to musi bejt hodne zle, kdyz policajtum kupujou nastupce
z tech 1400 aut bude jen 70 v civilnim probvedeni, ostatni budou mit valecnicky malovani.
predstava, za se za lumpem co projel kolem ve fabii nepustej a povolaj oktavku s ochrannym ramem, ktera kdyz se o nekoho otre, tak mu ramem prelamou hnaty, je hodne zcestna.
je videt, jak to oligarcha a spol s nama myslej - oni si budou vozit zadky v bezpeci a luxusu, na ostatni zbytou fabie
4. 1. 2020 23:19
Re: Tak hlavně,...
Jsem zásadně proti kvótám, na elektrovehykly i uprchlíky! ;-)
4. 1. 2020 22:55
Re: Tak hlavně,...
Zrovna především orgáni by měli jezdit v elektro, aby se naplnila kvota.
4. 1. 2020 22:39
Re: to musi bejt hodne zle, kdyz policajtum kupujou nastupce
Tohle nejsou auta na nějaké honičky, ale pro ouřady. Před pár týdny na nahánění lotrů dostali Octavie 2.0 TSI.
https://www.auto.cz/…-miliardy-131163

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud