Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Electric se podílí na výrobě trolejbusů pro Norsko

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 12. 2019 • 01:26
11
Zobrazit náhledy (11)
Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska

Společnost Škoda Electric se bude významným způsobem podílet na dodávce deseti kloubových trolejbusů pro město Bergen v Norsku.  

Společnost Škoda Electric dodá kompletní elektrovýzbroj pro kloubové trolejbusy, jejichž  finálním dodavatelem pro město Bergen bude firma Solaris Bus & Coach S.A. Dodávky trolejbusů do Norska začnou v září 2020 s tím, že uvedení všech vozidel do provozu je naplánováno ještě během podzimu 2020. Bezemisní vozidla budou provozována na jediné udržované trolejbusové trati v Bergenu o délce 7,5 kilometru.

Trolejbusy pro Norsko mají disponovat řadou inovativních řešení, sloužících ke zvýšení komfortu a bezpečnosti cestujících. Baterie pro plnohodnotný nezávislý pojezd umožní dojezd až 11 kilometrů bez potřeby trolejového vedení. Nabíjení baterií pro další jízdu pak má probíhat dynamicky během jízdy.

Součástí trolejbusů bude i výbava, která zajistí tepelný komfort v severských klimatických podmínkách. Tato výbava zahrnuje například dodatečnou izolaci bočních stěn, stropu a podvozku v oblasti podběhů kol a dvojitá boční okna. Vozidla budou také přizpůsobena k použití sněhových řetězů.

Trolejbusy budou mimo jiné vybaveny i kamerovým systémem složeným z kamer monitorujících interiér vozidla, kamer v prostoru dveří, kamer pro couvání a kamery na střeše pro sledování sběrače. Nad všemi dveřmi bude nainstalován automatický systém počítání cestujících. Vozidla mají plnohodnotnou klimatizaci celého vozu, nebo informační systém se dvěma velkoplošnými obrazovkami a hlasovým oznámením o zastávkách. Kloubové nízkopodlažní trolejbusy o délce 18 metrů budou vybaveny asynchronním trakčním motorem o výkonu 250 kW.

Společnost Škoda Electric připomíná, že v Bergenu bylo v letech 1972 až 1986 provozováno dvacet trolejbusů Škoda 9 Tr. Druhé největší město Norska, Bergen, nazývané „brána fjordů“, zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, je v současnosti jedním z pouhých dvou v celé Skandinávii, kde cestujícím v hromadné dopravě slouží trolejbusy. Druhým městem s trolejbusy je zde švédská Landskrona, kde také jezdí trolejbusy se systémem z plzeňské Škodovky.

Zdroj: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku