Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Kodiaq se dočká další karosářské verze. Bude to pick-up!

David Bureš David Bureš 25. 3. 2019 • 19:23
12
3
Zobrazit náhledy (12)
Napodobenina karbonových dekorů skutečnému materiálu moc neodpovídá, interiér je však navržen účelně. Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq Škoda Kodiaq

Žáci škodováckého učiliště postaví další automobil. Tentokrát to bude pick-up na bázi SUV Kodiaq.

Studenti Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto už několik let mají možnost si v rámci praxe vyzkoušet návrh a stavbu vlastního automobilu. Praktický projekt pokračuje i v letošním roce, kdy jeho výsledkem bude pick-up na bázi Škody Kodiaq. Práce na něm už jsou v plném proudu.

Chystaná studie je prezentovaná jako moderní, osobitý dvoudveřový pickup. Veřejnosti se automobil poprvé představí v červnu.

Na stavbě Kodiaqu pick-up se podílí 29 žáků a šest žákyň ve věku 17 až 20 let, a to pod dohledem techniků a zaměstnanců společnosti Škoda Auto z oblasti technického vývoje, designu a výroby.

S návrhem vozu přitom pomohl i sám šéfdesignér mladoboleslavské automobilky Oliver Stefani. Žáci už v rané fázi výuky navštívili tvůrčí dílnu jeho designérského týmu a pod jeho vedením následně vytvářeli první vlastní, ručně kreslené skici nového žákovského automobilu.

Zatím nepojmenovaný dvoudveřový pick-up na bázi Škody Kodiaq je už šestým takovým automobilem postaveným žáky . První vznikl v roce 2014, kdy se při jeho tvorbě automobilka inspirovala podobnými projekty tvořenými u mateřské automobilky Volkswagen.

Prvním žákovským vozem byl CitiJet, otevřený vůz na bázi Citigo. Následovaly Funstar, originální pick-up vycházející z Fabie, Atero, neboli Rapid Spaceback kupé, Element, otevřené Citigo s elektrickým pohonem, a loni postavený Sunroq, kabriolet s technikou Karoqu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
26. 3. 2019 10:20
Bulvarni nadpis
Je to nutne? Neslo by dat normalni nezavadejci nadpis misto clickbaitu? Zbytecne to snizuje uroven...
25. 3. 2019 17:30
Re: dalsi bastard
Nechápu proč sem cpou pořád ty stejný sra.čky..Je možno článek o normálním autě ? Děkuji..
25. 3. 2019 16:53
dalsi bastard
uplne k ho*vnu

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku