Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Motorsport se připravuje na restart po pandemii. Kopecký představil nového parťáka

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 17. 6. 2020 • 03:28
33
Zobrazit náhledy (33)
Škoda Motorsport se připravuje na restart po pandemii. Kopecký představil nového parťáka Škoda Motorsport se připravuje na restart po pandemii. Kopecký představil nového parťáka Škoda Motorsport se připravuje na restart po pandemii. Kopecký představil nového parťáka Škoda Motorsport se připravuje na restart po pandemii. Kopecký představil nového parťáka Škoda Motorsport se připravuje na restart po pandemii. Kopecký představil nového parťáka Škoda Motorsport se připravuje na restart po pandemii. Kopecký představil nového parťáka Škoda Motorsport se připravuje na restart po pandemii. Kopecký představil nového parťáka Škoda Motorsport se připravuje na restart po pandemii. Kopecký představil nového parťáka Škoda Fabia R5 EVO Škoda Fabia R5 EVO Škoda Fabia R5 EVO Škoda Fabia R5 EVO Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5 Testování Škody Fabie R5

Tovární tým Škoda Motorsport naskočí do Mistrovství České republiky v rallye 2020 s jedním vozem Škoda Fabia Rally2 evo. Janu Kopeckému bude navigátorem Jan Hloušek.

Rozvolňování po koronavirové pandemii je v plném proudu a k životu se má v příštích týdnech probudit většina motoristických soutěží, českou rallye nevyjímaje. V souvislosti s tím se uskutečnila tisková konference, na které tým Škoda Motorsport představil jezdecké složení továrního týmu a plány pro letošní rok.

Začalo to vtipnou anekdotou, kdy byl za nového parťáka Honzy Kopeckého prezentován Dalibor Gondík. Známý moderátor a velký fanda motorsportu má se závoděním už nějaké zkušenosti, kromě sedačky navigátora usedl za volant třeba v rámci Octavia Cupu. Nakonec ale sám s úsměvem přiznal, že jeho role v továrním týmu začíná a končí moderováním tiskovky.

Honza Kopecký by samozřejmě rád navázal na dosavadní úspěchy, čímž by se zapsal do historických tabulek. Republikovým šampionem se může stát již poosmé, což se ještě žádnému z jeho předchůdců nepodařilo. Zároveň aspiruje na šestý titul v řadě za sebou, to by byl další rekord. K jeho získání ale kromě skvělých řidičských schopností potřebuje i dobrého navigátora. Po skončení spolupráce s Pavlem Dreslerem byl tovární tým v kontaktu s několika potenciálními nástupci. Nakonec se rozhodl pro Jana Hlouška, zejména na základě předchozí pozitivní zkušenosti z Wales Rally a Rally Catalunya, kde Hloušek Kopeckému vypomáhal při jeho startech ve WRC2 Pro.

video

„Těším se na novou výzvu a práci ve velkém týmu. Už jsem okusil profesionální přístup k rallye, ale tohle bude zcela jiná zkušenost. Uvědomuji si, že vysoké nároky budou vedle samotné práce v autě nejenom na fyzickou přípravu, ale i marketingové aktivity,“ uvedl k začátku nové kariérní etapy Hloušek.

Jan Kopecký a Jan Hloušek mají na svém kontě dohromady celkem 303 startů v soutěžích. Rovných 231 z nich si připsal Kopecký, dalších 72 Hloušek, přičemž jednou dokonce v roli pilota.

Oba přiznávají, že do závodního auta usednou poprvé od února letošního roku, kdy veškeré naplánované akce zhatila pandemie nemoci COVID-19. Po několikaměsíční pauze se tak stane už tento víkend na Autodromu Sosnová, kde se v sobotu 20. června uskuteční Mogul Test Rally. V plánu jsou celkem tři okruhové rychlostní zkoušky o celkové délce 30 kilometrů.

V souvislosti s opatřeními už letos byla zrušena úvodní rallye v Českém Krumlově a následující podnik v Hustopečích. Úvodní soutěží se stane o víkendu 11. - 12. 7. Rally Bohemia Mladá Boleslav. Následovat bude Valašská rallye, „barumka“ a rallye Pačejov, posledním podnikem letošního ročníku se má podle aktuálního rozpisu stát 55. Rallye Šumava Klatovy, jež se uskuteční 6. až 7. listopadu.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud