Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Octavia Green E Line: První elektromobil značky Škoda

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 9. 2010 • 12:31
47
26
Zobrazit náhledy (47)
Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda
Mladoboleslavská automobilka si pro Paříž připravila koncept Octavia Green E Line. Jedná se o první čistě elektřinou poháněný vůz značky Škoda.

Základem pro studii Green E Line je Škoda Octavia Combi. Spalovací motor pod její kapotou nahradil elektromotor. Ten podává v trvalém provozu výkon 60 kW, maximální výkon činí 85 kW. Nejvyšší točivý moment o hodnotě 270 Nm je k dispozici už při rozjezdu, což je dáno charakteristikou tohoto pohonu. Octavia Green E Line akceleruje z 0 na 100 km/h za 12 sekund. Maximální rychlost je omezena na 135 km/h. Dojezd na jedno nabití je okolo 140 km.

Baterie se skládá ze 180 jednotlivých lithium-iontových článků o průměru 150 mm a délce 650 mm. Akumulátor má kapacitu 26,5 kWh, jeho hmotnost činí zhruba 315 kg. Blok akumulátoru je umístěn pod střední a zadní podlahou a částečně i v zavazadlovém prostoru. Prostor pro posádku je totožný s tím, který nabízí běžná Octavia Combi se spalovacím motorem.

Ukazatele v přístrojové desce informují o aktuálním výkonu, spotřebě a stavu nabití akumulátoru i o zbývajícím dojezdu vozu. Displej navigačního systému navíc zobrazuje aktuální tok energie. Řidič tak v každé situaci ví, zda právě elektřinu spotřebovává nebo zda je energie získávána zpět – například při brzdění nebo brzděním motorem při sjíždění svahu.

Pohon elektrickou energií se projevuje také na vnějším vzhledu Škody Octavia Green E Line. Studie je nalakována v odstínu perlová bílá. Chromované prvky na přídi, zádi a na kolech tvoří decentně elegantní akcent. Působivý barevný kontrast proti tomu tvoří lesklá černá střecha vozu. V ní se nachází panoramatické střešní okno s integrovanými fotovoltaickými články.

Už v průběhu roku 2011 plánuje Škoda vyslat na silnice testovací flotilu vozů Octavia Green E Line. Od tohoto praktického testu automobilka očekává doplňující poznatky pro další vývoj elektrického pohonu.

Témata
Avatar - twistedTSD
30. 9. 2010 17:44
Re: Ha, Ha, Ha
ano, HTP mělo zejména zpočátku výroby problémy...a co? a jak to souvisí s elektromobilem?
Avatar - Glaukos
30. 9. 2010 15:27
Re: dojezd
Ale do města nepotřebuješ Octavii Combi
Avatar - igi2
30. 9. 2010 13:49
Re: dojezd
souhlas. Alespoň než se naučíme dělat lepší aku je to nejlepší z elektrických řešení.
Avatar - igi2
30. 9. 2010 13:45
Re: dojezd
Ta komedie na střeše bývá obvykle jen pro pohon klimy. Baterce by asi fakt moc nepomohla.
30. 9. 2010 11:09
Re: Ha, Ha, Ha
Clovece, ty musis trpet hodne velkymi mindraky >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku