Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Rapid není odepsaná, za dva roky se dočká pokračovatele. Má to ale háček

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 16. 5. 2019 • 13:56
34
4
Zobrazit náhledy (34)
Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid

Zatímco na evropských trzích už jsme na Rapid pomalu zapomněli a pozornost veřejnosti se soustředí na novou Scalu, jinde ve světě tomu tak nutně být nemusí.

Nová Škoda Scala plní na evropských trzích roli dospělejšího a modernějšího nástupce modelu Rapid. To ale nutně neznamená, že bychom na jméno Rapid měli zcela zapomenout. Je totiž docela možné, že jinde ve světě se s ním budeme setkávat i nadále.

Řeč je například o indickém trhu. Tam byla Škoda Rapid uvedena v roce 2011 a podle posledních informací se po rovných deseti letech dočká nástupce. Není vyloučeno, že by také indický Rapid mohl po letech změnit jméno, tamní novináři se ale spíše přiklání k variantě, že vše zůstane při starém.

Škodovka tak pro tamní trh postaví auto, jehož konkurentem bude například Honda City. Posazené bude na platformě MQB A0 IN a poprvé jej uvidíme závěrem roku 2021. „Na konci roku 2021 uvedeme vůz s karoserií notchback postavený na architektuře MQB A0 IN,“ uvedl Zac Hollis, ředitel prodeje a marketingu společnosti Škoda India.

Také v případě indického vozu se počítá s posunem výbavy vstříc modernějším trendům. Hovoří se o LED světlometech vpředu a vzadu, kolech z lehkých slitin či přepracovaném multimediálním systému s podporou Apple CarPlay a Android Auto. Zákazníci si budou moci připlatit také za digitální přístrojový štít či elektronicky ovládané sedadlo řidiče.

Ani výběr pohonných jednotek nám není úplně cizí. V nabídce určitě nebudou chybět litrové tříválce, pro náročnější bude připravena čtyřválcová jedna-pětka TSI Evo. Pohonné jednotky půjde párovat se šestistupňovou manuální převodovkou, případně sedmistupňovou dvouspojkou.

Ještě před představením nového Rapidu se v Indii ten stávající dočká omlazovací procedury. „Půjde hlavně o technické změny v pohonných jednotkách, součástí budou i některá drobná vylepšení, aby byl vůz o něco svěžejší,“ vysvětlil Gurpratap Boparai, ředitel Škoda Auto India v prosinci loňského roku. Facelift má na tamní trh dorazit příští rok na jaře.

Související články

Témata
Avatar - twistedTSD
16. 5. 2019 20:00
Rapis
Nejen Indie, ale i východoevropské trhy budou muset nějak pořešit, Rapid je pro ně jak dělaný. Dokonce jsem slyšel, že tamní produkce bude pokračovat beze změny.
Avatar - rokyta.p
16. 5. 2019 15:20
Re: Škoda 0.9 TSI
Pokud nemyslíš bratry ve smyslu Aygo/C1/P108. Tak třeba od Suzuki je Vitara = Escudo = Sidekick. Nebo Isuzu je Trooper = Bighorn = Caribe 442 = Jackaroo = Acura SLX. Ale „baví“ mě i nekonečná ofenziva SUV od VW a všechno téčkové :-D T-Cross, T-Roc, Taigun, Tharu, Tiguan, Tayron, Touareg, Teramont :-O Mimochodem Jetta se taky jmenuje kde co, od Golfu s batohem až po nová SUV pro Činu. Ruský Aurus zní zas docela jak Auris nebo Urus. :-D
Avatar - 3_diamanty
16. 5. 2019 12:21
Re: Škoda 0.9 TSI
a hadaj ake auto ma az 3 rozne mena ;-) ... mame ho aj u nas
Avatar - rokyta.p
16. 5. 2019 11:51
Škoda 0.9 TSI
Háček? To, že se jednou možná a ještě v Indii takhle pojmenuje konkurent Hondy City podle mého nemá žádný vliv. Podle mě je Rapid evolučně nahrazel Scalou a hotovo. Ono vůbec jména jsou jen takový balicí papír pro zákazníka a na samotný produkt nemají vliv. Dyť Pajero je vlastně Shogun atd atd. Váhu mají jména jako Land Cruiser, S-klasse, Golf ..., ale zda se auto jmenuje Rapid nebo Bžum-cvak-klikihák je celkem jedno :-D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud