Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Scala prý dokáže bojovat se sennou rýmou, má totiž chytrou klimatizaci

Ondřej Mára Ondřej Mára 27. 7. 2019 • 16:52
23
7
Zobrazit náhledy (23)
Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala Škoda Scala

Na první pohled to může znít jako vtip, ovšem se vzrůstajícím počtem alergiků může být tato informace pro řadu lidí důležitá.

Britské zastoupení mladoboleslavské automobilky upozornilo na zajímavou schopnost Škody Scala, která by rozhodně neměla být přehlížena. Scala totiž dostala „chytrou“ dvouzónovou klimatizaci Climatronic, která dokáže sama výrazně zredukovat množství alergenů pronikajících do kabiny a minimalizovat tak projevy senné rýmy, jako je kýchání, kašel nebo svědění a pálení očí.

Na rozdíl od běžných klimatizačních systémů by měla být Scala vybavena systémem se speciálním kabinovým filtrem a hlavně citlivými senzory, které neustále monitorují kvalitu vzduchu. Jakmile senzory detekují částice alergenů, automaticky uzavřou vnější přívod vzduchu do kabiny a zabrání tak částicím dostat se do vozu. O zbytek se pak postará speciální filtr.

Tím však sofistikovanost systému Climatronic ve Scale zdaleka nekončí. Škoda měla při vývoji Scaly najmout odborníky na aerodynamiku, kteří měli sledovat a upravovat proudění a rychlost vzduchu v kabině. Díky tomu by měl klimatizační systém poskytnout posádce rychlou a efektivní úlevu od venku panujících veder.

Interiér Scaly navíc snímá i speciální čidlo slunečního záření, které monitoruje nejen jeho intenzitu, ale také směr slunečních paprsků. V závislosti na údajích získaných z tohoto senzoru, čidel teploty a čidel vlhkosti uvnitř i vně vozidla, pak dokáže systém automaticky upravovat teplotu pro pravou a levou stranu automobilu, čímž zajišťuje co nejefektivnější chlazení.

Automobilka se navíc chlubí, že systém byl v praxi testován v různých podmínkách dopravy. Během testování v laboratořích pak byl interiér automobilu vystaven infračerveným lampám, které simulovaly sluneční záření o výkonu až 1000 W na m2. Taková intenzita se dá srovnávat například s teplotami panujícími v arizonské poušti.

Související články

Témata
29. 7. 2019 06:45
Kabinový filtr
Všechna auta s kabinovým (pylovým) filtrem dokážou bojovat se sennou rýmou :D
Tvl a v čem je ten filtr speciální? V čem se liší od ostatních, které dokážou pohltit přes 99% pylů?
To je zase PR článek jako pojď na mě z boku :D

Už se těším až v nástupci Scaly bude speciální klimatizace schopná bojovat i s pachy, protože ve Škodovce objeví uhlíkové filtry :D
27. 7. 2019 18:00
Re: CTRL+C a CTRL+V!!! Idioti
Trapný a ubohý reklamy..zmetky od vw mě nesmí do baráku
Avatar - holden2
27. 7. 2019 15:46
Re: PRÝ
chcala je automobilove dno takze s tim urcite nebojuje
27. 7. 2019 15:19
CTRL+C a CTRL+V!!! Idioti
Kdo si ve světě uprdne o škodovce, tak v redakci už mají bláto na hřišti!! Nejlepší informace jsou typu prý!!! Prý je Chcala rychlejší ve sprintu než Tesla!! Pepa v hospodě to prý říkal!! A kdy se od vás vy idioti dozvíme, například, že je nová 2008!! Nezaregistroval jsem od vás žádný info!! Asi na náplavce zuřivě onanujete a vyhlížíte chcalu a její filtry!!
Avatar - zaplosak
27. 7. 2019 15:05
Re: PRÝ
já mám dnu - určitě bude scala léčivá i v tomhle směru... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud