Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škodovce za první čtvrtletí vzrostly tržby, zisk ale klesl

ČTK ČTK 3. 5. 2019 • 02:03
31
2
Zobrazit náhledy (31)
Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV

Provozní zisk české automobilky Škoda Auto klesl v prvním čtvrtletí o 6,2 procenta na 410 milionů eur (10,5 miliardy Kč). Důvodem je nepříznivý vývoj směnných kurzů a vyšší náklady.

Tržby stouply o 8,2 procenta na 4,9 miliardy eur (125,6 miliardy Kč). Vyplývá to z prohlášení, které zveřejnila mateřská firma Volkswagen.

Škoda Auto již dříve uvedla, že dodala v prvním čtvrtletí zákazníkům 307.600 aut, což znamená meziroční pokles o 2,9 procenta. Prodeje ovlivnil pokles celkového trhu v Číně.

"I přes náročné tržní prostředí plné výzev jsme v prvním čtvrtletí roku 2019 dosáhli solidního výsledku. Mírný pokles provozního výsledku je především důsledkem negativních efektů směnných kurzů a vyšších výdajů na nové produkty a technologie budoucnosti," řekl člen představenstva Škoda Auto Klaus-Dieter Schürmann.

Volkswagen dodal, že vysoká byla poptávka zvláště po modelech Karoq a Kodiaq. Škoda v současnosti nabízí devět modelových řad automobilů. V roce 2018 dodala zákazníkům celosvětově více než 1,25 milionu vozů. Do roku 2025 chce ročně prodávat dva miliony aut.

Podle ekonoma Lukáše Kovandy je důvodem poklesu dodávek počtu vozů v prvním čtvrtletí letošního roku především pokles poptávky v Číně. "Druhá nejsilnější ekonomika světa zápolí s vlastním zpomalením, které vyhrotila obchodní válka s USA, probíhající v uplynulém více než roce. Mladoboleslavské automobilce ale nepomohla ani situace na domácím trhu," řekl Kovanda.

Podle něj patří Česká republika společně s Finskem, Švédskem a Nizozemskem k těm zemím EU, kde se letos v prvním čtvrtletí nejcitelněji propadal počet registrací nových osobních automobilů. "Nadějí pro českou automobilku je však vývoj v poslední době. Situace v čínské ekonomice a v německém průmyslu totiž vykazuje známky stabilizace," dodal ekonom.

Mateřský koncern Volkswagen oznámil, že jeho provozní zisk klesl v prvním čtvrtletí o pět procent na 3,9 miliardy eur (100 miliard Kč). Mohl za to slabší prodej a vyšší náklady. Koncern Volkswagen vlastní 12 značek. Kromě Volkswagenu a Škody mezi ně patří Audi, Seat, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, značky nákladních aut MAN a Scania a rovněž užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - CICERO
3. 5. 2019 15:49
Ekonomika General Motors klesají prodeje, zisk ale zdvojná
ŠKODO UC SE !!! >:D >:D >:D >:D >:D
Avatar - CICERO
3. 5. 2019 12:29
Kdo chce kam, ať je tam...
Aneb, jak Nás pomalounku polehounku nahnat do tramvají, ´´hyperloopu´´
rychovláčků a letadýlek, kde při plném obsazení submisivy
oploštenýmiOdRealityAzakladních pudů sebezáchovy, bude stačit, výskyt
jednoho dominanta se správným a legálním názorem,který je potřeba
tolerovat a chránit... Takže užívejme... Dokud je individuál,dostupnej pro
většinu ;-)

protože zachvíli budeme zpívat: škodaaa lasky, že jsem se ztrestat
nechala.... škoda lasky, že jsem to zlo nevnímala... přitom daně platila
lalala a ještě abych si připlacela lalala… (holt i obohacování trhu,
něco stojí... ) (ať už je předmětem byznysu cokoliv ;-) ) :D

Ale on ví... On tomu nerozumí... ON má sám v hlavě zlo... V polsku sou
klidnější, upalují figurky, zkuste to taky, napište na ni CICERO, třeba se
Vám uleví... AHoj servus lájoš…

...louder than your girlfriend last night ;D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku