Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Slavný offroad nekončí. Toyota Land Cruiser se dočká nové generace. Dostane hybridní pohon

David Bureš David Bureš 17. 1. 2020 • 13:18
74
19
Zobrazit náhledy (74)
Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA Toyota Land Cruiser USA

Dnešní doba není terénním autům příliš nakloněna, legendární offroady ale nekončí. Po třídě G, Defenderu nebo Jimny se nové generace dočká i Land Cruiser.

Toyota Land Cruiser patří mezi legendy automobilového světa. V Evropě dnes tomuto velkému offroadu moc nefandí, je to spíše jen doplněk zdejší nabídky Toyoty, jinde ve světě je ale hitem, třeba na Blízkém východě, a to přestože se v současné generaci prodává už 12 let. A právě tamější zákazníci mohou slavit, Toyota pracuje na nové generaci Land Cruiseru.

Mluvíme přitom o tom „plnotučném“ Land Cruiseru, osmiválcovém autě, které se na evropských trzích oficiálně neprodává. U nás je k dispozici menší varianta, jinde ve světě známá jako Land Cruiser Prado, o jejíž budoucnosti zatím toho moc nevíme. Nástupce se nicméně má dočkat i on. 

Zpět ale k „velké“ Toyotě Land Cruiser, která je dnes dostupná výhradně s osmiválci, konkrétně třeba v USA s plnotučnou V8 o objemu 5,7 litru. To se ale nově změní, nástupce Land Cruiseru se dočká hybridního pohonu, jehož je automobilka velkým propagátorem. Velkému offroadu se ale zatím toto řešení vyhýbalo.

Konkrétně se nový Land Cruiser podle zákulisních zpráv dočká hybridního provedení s 3,5litrovým vidlicovým šestiválcem pod kapotou. Ten nahradí osmiválec 4,6 litru, který je naladěn na 234 kW a 460 N.m, přičemž nástupce má poskytnout 220 kW a 356 N.m. Zda hybrid nahradí i vrcholný 5,7litr, v tuto chvíli není jasné.

Základem samozřejmě zůstane rámová konstrukce, která je u terénního auta povinností. Hovoří se ale o novém řešení, které má výrazně snížit hmotnost auta. I proto by nemělo vadit, že zamýšlený hybrid bude slabší než dosavadní osmiválec.

Design by se proti současné generaci tolik změnit neměl, očekávají se jen evoluční úpravy, ve snaze o lepší aerodynamiku. Uvnitř nadále zůstane možnost zvolit dvě, nebo tři řady sedadel, s možností až osmimístné konfigurace.

Podle zpráv japonských médií se nová Toyota Land Cruiser představí už letos, a to konkrétně v srpnu 2020. Nástupce u nás známé menší varianty by měl dorazit za dva roky.

Související články

Témata
20. 1. 2020 02:08
Re: Dobré auto
Jo tak moje komentáře jsou level 0? Panebože co to zase píšeš já jsem psal tady o vícero druzích Patrolů a vím že ty nejnovější jsou o něco větší je to tak s většinou aut. Tak co tady s tím řešíš? Q80 je podle mě horší je to více na silnici a to kdo po tom brečí to fakt nevím. Neprodával se dřív proč? Protože to byly jen velmi staré a starší verze s omezeným počtem motorizací u nás a mnoho lidí si ho koupilo jako dělnika, lesníka, dobrodruha apod... Stále jim většinou drží a jsem si jistý že za to nemůžou lidi kteří mají Patroly rádi protože oni si nemůžou dovolit mít několik Patrolů doma. To neznamená že se tady nemůžou prodávat v menším měřítku aspoň. A veř tomu že jsou místa kde ty novější Patroly Y61 a Y62 využiješ a dají se i skvělě používat na silnici když to má vlastnosti na silnici jako SUV a v terénu jako Offroad. Takové auto nikde netrápíš a pro mnoho lidí je lepší volba mít jedno auto než vícero aut na více věcí jako osobák, nákladní nebo dodávku, traktor apod... Především ta Y62 je i skvělá pro ty rodiny u nás prostě nenajdeš tak velký Offroad-Suv.Na silnici tomu dej silniční kola a režim na silnici a můžeš jezdit velmi pohodlně i za 11 litrů ovšem průměnrá kombinovaná je 14 litrů. Do terénu si dej porádné Offrooad pneu a proč by se to auto mělo trápit jak tam nebo tam? Nevyznáš se v tom tolik ale s tou Ukrajinou máš pravdu ovšem tam byli v malém meřítku v rusku jich je daleko více. Zůstaň radši u Migů kterým mimochodem fandím i já a vím že jsou to lepší letouny než ty americké. Ale do Patrolů o které se zajímám tak moc od mala se se mnou dohadovat nemusíš. Radši se tě zeptám jaký máš názor na stíhací letouny Suchoje, Jas 39 Gripeny a Dassasult Rafale?
19. 1. 2020 09:42
Re: Dobré auto
Tvoje komentáře jsou level nula. Ad jedna, mluvíš o Patrolu, který je o dost menší, než ty aktuální modely s osmiválcem, alternativa Infiniti Q80. A po kterých brečí velitel města Bulgumy.
Patrol byl stejně známý jako Land Cruiser, jenže se prostě neprodával, tak ho odstřihli.Ne všude, na Ukrajině byl ještě před cca dvěmi lety k sehnání.
Jsem velký fanda offroadové scény, ale když s těmi auty prostě není kde jezdit, nebudou se prodávat a s offroadem se trápit na cestě je hloupost. Póza. I když téhle docela rozumím:)
19. 1. 2020 02:09
Re: Dobré auto
Hoši to jsou zase komentáře level 0. Já jsem si ho nekoupil a ještě nekoupím z jediného důvodu a to je nedostatek peněz. Oni ty lidé ani takové auta neznají a nezajímají se o to tak proto je tady nekupují a v tom případě neprodávají. Za vše můžou lidé u kterých to vždy začne. Kdyby u nás Toyoty nebyli známé tak se tady taky nejspíš neprodávají.
19. 1. 2020 01:43
Re: Dobré auto
Tak to asi nebylo nejlepší auto na světě,když sis ho ani nekoupil a asi ho proto přestali prodávat
19. 1. 2020 00:24
Re: Dobré auto
Ten kdo za to může jsi ty. Koupil sis nějakého nového Patrola? Neprodává se to, co se nekupuje.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud