Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Slováci chtějí více nabíječek. Stát jim rozdá 145 milionů na rozvoj

ČTK
Diskuze (45)

Slovensko vyčlenilo přes šest milionů eur (145 milionů korun) jako dotace pro firmy na vybudování 1160 nabíjecích stanic pro elektromobily. Novinářům to řekl státní tajemník (náměstek) ministerstva hospodářství Peter Švec.

Cílem je rozšířit síť nabíjecích bodů pro elektrická vozidla, která v zemi zatím tvoří jen malou část prodeje nových osobních aut.

Podle Švece nabíjecí stanice budou na pozemcích firem, které se budou ucházet o dotaci. Ta dosáhne maximálně poloviny nákladů a stanice budou muset být veřejně přístupné. Většinu z nich budou tvořit zařízení na pomalé nabíjení elektrických aut.

Stát na dotace použije peníze z fondu obnovy, ve kterém má země na podporu budování infrastruktury nabíjecích stanic vyčleněných více než 50 milionů eur (1,2 miliardy korun). Součástí celého projektu jsou také dotace na výstavbu nabíječek na dálniční síti, tato část programu ovšem zatím spuštěna nebyla.

Zájem o koupi elektrických vozidel na Slovensku je spíše malý. V prvním letošním pololetí se osobní auta s plně elektrickým pohonem podílela na celkovém počtu registrací nových osobních vozidel pouze 2,4 procenty. Až dvě třetiny připadly na vozy a benzinovým či naftovým motorem. Zbytek tvořila auta s jinými druhy pohonů včetně hybridů.

Video se připravuje ...

ČTK
Diskuze (45)

Doporučujeme

Avatar - Barrichello
30. 8. 2023 14:02
Re: Dotace
Dotujte dotujte, taky si připravte dotace 90-200 MILIARD KČ PRO HZS ČR

Buete je sakra potřebovat, zelený noestanicticky UTOPISTI!!!!!!!

https://www.idnes.cz/…rava-zpravy_palj
Avatar - Mokrous
29. 8. 2023 19:11
Re: Dotace
No debila tu ze sebe děláš akorát ty, ty nadřazená nulo.
Avatar - Barry Lyndon
29. 8. 2023 12:53
Re: Dotace
Dieseldezoláti se uráží sami svou existencí, na to mě nepotřebují.... :D
Avatar - Hammunasakra
29. 8. 2023 11:38
Re: Dotace
Ne NEVĚŘÍM TI :D

Mj protože si OPAKOVANĚ LHAL :-O

NENÍ se o čem "dohadovat!! Bud je to správně ve všech jazycích (dostal si 4 různé překladače ZAS VŠECHNO ŠPATNĚ ??? :-O :D ) a odkazu před 10ti, pak 6ti i v letošním - nebo je ekonom ryccrado ty WinDiesel Barik NO PROSTĚ SPOLEČENSTVÍ V KTERÉM SE NACHÁZÍŠ