Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spojení Senna a McLaren v Miami o F1 víkendu ožilo díky modelu Artura

Dominik Kovář Dominik Kovář 10. 5. 2022 • 11:27
47
Zobrazit náhledy (47)
McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura McLaren Artura

Tento víkend jsme byli svědky premiérového závodu F1 v Miami. Na jihu USA se sešlo několik výrazných osobností ze světa showbyznysu a sportu. Zároveň jsme mohli vidět v akci nejnovější supersport McLaren Artura.

McLaren Artura je plug-in hybridní supersport, který se představil v únoru minulého roku. Dle metodiky WLTP dokáže ujet na čistě elektrickou jízdu 30 kilometrů. O celkový systémový výkon 500 kW (671 k) a točivý moment 720 Nm se stará třílitrové V6 twin-turbo s výkonem 430 kW (575 k) a 585 Nm, elektromotor doplňuje krátkodobě 70 kW a 225 Nm. Na stovce je nový McLaren přesně za tři vteřiny. Omezovač se zastaví až na 330 km/h. 

McLaren již bohužel oznámil několik odkladů výroby tohoto modelu s tím, že první kusy by zákazníkům měly dorazit v červenci. Jedna Artura si však našla cestu do Miami. V Miami se o uplynulém víkendu konal premiérový závod formule 1, který nakonec vyhrál úřadující mistr světa Max Verstappen před úhlavními rivaly z Ferrari, vedoucím mužem letošního ročníku Charlesem Leclercem a Carlosem Sainzem mladším. 

Samotným závodům však předcházelo mnoho velkolepých akcí a prezentací, mezi které patřilo svezení Bruna Senny, synovce legendárního Ayrtona Senny, ve zbrusu novém McLarenu Artura. Sluší se dodat, že i Bruno Senna se protlačil do pozice závodního pilota F1. V letech 2010 až 2012 odjel 46 velkých cen za týmy HRT, Renault a Williams, ve kterých si připsal jedno nejrychlejší kolo a 33 bodů. 

Video se připravuje ...

Bruno Senna tak před pátečními tréninky pomáhal pogumovat asfalt ve zbrusu novém plug-in hybridním supersportu McLaren Artura, tedy ve značce, pro niž získal jeho strýc tři mistrovské tituly.

Bruno Senna byl očividně z nového McLarenu nadšený. “Bylo opravdu skvělé, že jsem mohl McLarenem Artura projet zbrusu nový závodní okruh v srdci Miami. Artura je auto, které vám něco neustále nabízí, zvláště na závodní trati. Umí být kultivované, ale v kombinaci silného motoru V6 s elektromotorem má i svojí výkonovou špičku, která jen čeká na to, až ji využijete,” prohlásil Senna.

McLaren Artura v tradiční oranžové barvě Papaya vypadá vskutku úchvatně. Model startuje v přepočtu na 5,5 milionech korun. Teď už si jen stačí počkat na první kousky na silnicích. 

Související články

Témata
Články odjinud