Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: BMW 3 (F30) - Nová trojka se chystá na rok 2012

Ondřej Láník Ondřej Láník 30. 7. 2010 • 05:15
7
37
Zobrazit náhledy (7)
BMW 3 (F30) - 7/2010 BMW 3 (F30) - 7/2010
Klíčová modelová řada nabídky BMW úspěšně vzdoruje novějším modelům Audi i Mercedesu, ale čas je neúprosný. Návrat do čela žebříčků zajistí značce z Mnichova až zcela nová generace řady, interně označovaná kódem F30.

S jedničkovým BMW má automobilka velké plány, a tak i větší trojka musí nabídnout více než nabízí dnes. Konkurenční modely jsou již dnes větší, a tak nepřekvapí, že rozvor by měl narůst o 40 mm, při stejných nebo dokonce menších převisech karoserie. Design bude vycházet z filozofie, kterou značka představila na pětce, ale je celkem jisté, že dvouletý odstup mezi premiérami těchto modelů, přinese evoluční verzi aktuálních křivek.

Vedle sedanu, kupé a kabrioletu se opět objeví kombi. Jeho role se ale trochu změní. Dostane prodloužený rozvor a bude tak výrazně větší než dnes. Novinkou se má stát crossover BMW 3 GT, který ale bude výrazně sportovnější, než větší řada 5 GT. Trojka se má dokonce stát nejsportovnějším liftbackem střední třídy.

Podvozek by měl stavět na lichoběžníkové přední nápravě a víceprvkové nápravě vzadu. K dispozici budou opět verze s pohonem zadních nebo všech kol, a to včetně přerozdělování hnacího momentu na jednotlivá kola, podle aktuálních jízdních podmínek.

Motorové portfolio bude sestaveno především ze čtyřválců a šestiválců. Základní model 316i (100 kW) dostane přeplňovaný čtyřválec 1,6 l, stejně jako 318i (115 kW). Dalšími motorizacemi budou 320i (2,0 l, 130 kW) a 325i (2,0 turbo, 160 kW). Šestiválce najdeme v modelech 328i (190 kW) a 335i (240 kW). Mluví se taky o zařazení zážehových tříválců, které by později vytvořily motorické verze s výkony pod 100 kW.

Naftová nabídka bude vycházet z aktuální škály motorů. Nejdůležitějším objemem je dvoulitr v několika výkonových stupních, nad ním pak bude opět řadový šestiválec 3,0d.

V přípravě je i odvozený full-hybrid, kombinující zážehový šestiválec a elektromotor.

BMW 3 (F30) převezme některé asistenční systémy uvedené na trh v řadě 5 a 7, mj. rozpoznávání dopravních značek, asistent samočinně aktivující dálková světla nebo parkovací systém, který bude většinu operací provádět za řidiče.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Chuck Norris
kam to až zajde
| 1. 8. 2010
éra inteligence s 1,4motorem s turbem a kompresorem v autech typu passat a výš >:D >:D >:D
Avatar - Johny.Rico
kam to až zajde
| 30. 7. 2010
>:D >:D >:D :yes: >:D >:D >:D
Nic není zadarmo
| 30. 7. 2010
Pouze konstatuju to, že kdyby se lidi nemnožili jak potkani (obecně), a nebo kdyby aspoň vyspělý svět nepodporoval množení Číňanů a podobných etnik (to není o rasizmu, i když mi jejich (ne)kultura vadí) ve jménu "výhodných" obchodů s nimi, tak by těch pár miliónů Evropanů nemuselo hodně dlouhou dobu řešit ubývání fosilních paliv a exhalace.
Nic není zadarmo
| 30. 7. 2010
Děláš jako bys lítal tryskáčem, resp. Alfou >:D
Avatar - Johny.Rico
OT: Super test (Volvo)
| 30. 7. 2010
Tak to je maras >:D >:D :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku