Spy Photos: Nissan Skyline GT-R - troufne si i na Porsche?
Minulý rok Nissan v Tokiu představil poslední studii GT-R, která nebyla příliš vzdálená sériové skutečnosti. Tu bychom měli spatřit již v příštím roce na tokijském autosalonu. Představu o konečné podobě nového GT-R vám přinášíme společně s Lehmann Photo Syndication již dnes.
Novinka s poněkud netradičním robustním vzhledem by se měla dostat poprvé také za moře. Konkrétně v USA se na ni těší nemálo zákazníků. Právě v USA, kde již padly předsudky týkající se původu vozů, by mohl výkonný Nissan uspět proti podstatně dražším evropským vozům klasických značek. Hovoří se dokonce o přímé konkurenci těch nejsilnějších Porsche.
Pod kapotou Nissanu se možná objeví vidlicový osmiválec o objemu 4,5 l, který bude dodávat 330 kW na všechna čtyři poháněná kola. Druhou možností je přeplňovaný vidlicový šestiválec 3,7 l s podobným výkonem, ale zřejmě s lepším průběhem točivého momentu. V zákulisí se hovoří o sedmistupňové převodovce s řazením páčkami pod volantem.